Lavrov kiittää Kiinaa.

Mukana Venäjän kanssa luomassa uutta
demokraattista maailmanjärjestystä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiina yhdessä venäjän kanssa bisnes pyörii

Äänestä

Kysy iteltäs onko tää länsi joku demokratia. Valtionhallinon johtajat tienaa aivan poskettomasti, kansa maksaa poskettomasti veroja, miksi kansalaiset ei saa tienata mitään? Kovapalkkasilla johtajilla myös auto- ja matkustelu edut, kansalaiset maksaa tuon lystin pienistä palkoistaan. Jos joku sote johtaja tienaa 17 tonnia kuussa, niin se on pelkkää vittuilua. Sit joku ammattiliiton boss Häkämies tienaa 34 tonnia kuussa, monet ei tienaa tota edes vuoden aikana vaikka työ olis raskasta.

Lekureiden liksat on myös aivan järkyttäviä, kukaan ei ikinä kyseenalaista heidän palkkojaan vaikka syytä olis, ei voi olla parempi ammatissaan tienaamalla enemmän kuin muut.

Ei tämä suomi mikään paratiisi ole.

Äänestä

Siis kansandemokraattista.
Ja kansandemokratia suhtautuu demokratiaan kuten pakkopaita paitaan.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mukana Venäjän kanssa luomassa uutta
demokraattista maailmanjärjestystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu