Sankelon olisi syytä erota!

Sankelon olisi syytä tehdä johtopäätökset ja erota valtuuston pj paikalta! Miten tuollainen joka peittelee ja valehtelee voi olla valtuuston puheenjohtaja!?
171349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei mitenkään.

Äänestä

No onko kaliuvillekään muuta kun nyhyverö

Äänestä

Puhtimäkikin yrittää nyt olla asialla vaikka ei mokoma mötys oo koskaan viittiny mitään

Äänestä

Eikös Sankelo pitänyt pitkän puheen valtuustossa, jossa sanoi, että tekee kaikkensa epäasiallisen käytöksen kitkemiseksi.

Toinen saa lähteä, joko Sankelo tai Lumio. Lumion takia ei kannattaisi kansanedustajan uhrata itseään. Jos kokoomus ei laita Lumiota ulos, niin Sankelon poliittinen ura Arkadiassa on ohi.

Äänestä
  • Kyllä ne joutaa lähtiä molemmat

    Äänestä

Lopettakaa nyt tämä höpötys ja menkää töihin.

Äänestä

Kuinka sellainen häxit valittaja voi yleensäkään olla kaupunginhallituksessa?

Äänestä

Juuri näin, kovimmalla mekastajilla on syntilistaa aika lailla

Äänestä
  • Mitähän salattavaa mahtaisi olla. Häxit tais olla avointa toimintaa. Samaa ei voi sanoa Kepun ja osan Kokoomuksen toiminnasta!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitähän salattavaa mahtaisi olla. Häxit tais olla avointa toimintaa. Samaa ei voi sanoa Kepun ja osan Kokoomuksen toiminnasta!

    Janne ja Ville, reilusti ulos älkääkä piiloutuko kirjallisten lausuntojen taakse!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Janne ja Ville, reilusti ulos älkääkä piiloutuko kirjallisten lausuntojen taakse!!!

    Joo.Se on ainoa oikea tapa.Muuten ettitään hamekangasta poijille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo.Se on ainoa oikea tapa.Muuten ettitään hamekangasta poijille.

    Kannattaa jo hankkia kankaat koska herrathan eivät asemastaan luovu eivätkä omantunnon tuskia tunne.

    Äänestä

Miten kirjallinen lausunto on piilottelua, lehdestä tuon sai lukea. Kai pitää olla vain tarkka että tulee oikein sitten.

Äänestä

Näyttää olevan kova peli menossa kokareissa oikein sontasiijonin palstoilla tuli kauhavalinen kokkare ulos mitä mieltä on puolueensa kellokkaasta.

Äänestä
  • Läpimikseen huulta heittävät kaupungin tivein porukka kunnallispolitiikassa.
    Kykypuolue hallitsee myös yhteispelin niin puolueen sisällä kuin myös muitten puolueitten kanssa.

    Äänestä

koskas muuten sen yhteiskeittön rakentaminen härmään alkaa

Äänestä
  • Heti kun Kokoomuksen porukka pääsee yksimielisyyteen torpan paikasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sankelon olisi syytä tehdä johtopäätökset ja erota valtuuston pj paikalta! Miten tuollainen joka peittelee ja valehtelee voi olla valtuuston puheenjohtaja!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu