Antti etenee raketin lailla poliittisella urallaan
Nyt alkaa tosi tärkeä ja vaativa työ maa-ja metsätalousministerinä.
Onneksi saatiim pätevä mies tehtävään.
Nyt alkaa tosi tärkeä ja vaativa työ maa-ja metsätalousministerinä.
Onneksi saatiim pätevä mies tehtävään.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Mihinä lajis on pätevä??????????
Hyvin sanottu, Esa, sulla sitten aina sana hallus.
Sun mielestä ei varmaan mihinään lajis.
Mutta onneksi sulta ei kysytä nyt eikä koskaan mitään.
Oikein hyvä niin.
Onko tämä sama valittaja Esa?
Sama mies, sillä kateus Anttia kohtaan.
Hauska tietää erottaako ohran kaurasta
Niin, pitäähän ne maatalousnäyttelyt jonkun avata ja palkita suurin sonni. Spoiva duuni Kurville.
Jos palkittaiskin ihmis sonni seuraavaksi. Vois sitten jakaa palkinnon. Suojelemalleen MAKE-sonnille.
Viimeksi jaettiin koronatukia maataloudelle tarhaajista muutama osti asuntoauton toiset citymaasturin ja loput lähti kanarialle jos antti väittää että näin ei ole valehtelee
No niin.lisää katehia ilmottautu.Köyhä on tuallaanen.
Kyse ei ole kateudesta vaan oikeudenmukaisuudesta suojeletko rikollista toimimintaa
No nyt alakaa kissinpäivät jussille. Polttoaineet halpenee, lannat halpenee, turves palaa takaisin, koneet halpenee, Puuttiini säikähtää ja ostaa taas maitoa ja lihaa, ammutut hanhet saa syärä, näin tapahtuu jo ennen kylvöjä ja jatkoa seuraa.
Joo katoin Esan facen, varmasti oot kätevä ihminen mutta sun täytyy tajuta mikä on on oikeus , kyllä kylmä totuus että antti suojelee rikollista toimintaa ps. Jos väität vastaan minun tietoni saa täältä .
Perusrikollisten puolue PS kirjoittaa täällä rikollisuudesta. Just joo.
Perussuomalaiset yhdistää oikeudenmukaisuus siellä on eri yhteiskuntaryhmistä henkilöitä tulevissa vaaleissa anne rintamäki on varma oikeudenmukaisuuden valinta
Kepun uusi siipi kankaansyrjä ja .mäkipelkola vois porstata itsensä synneistä
ANTTI on harmiton, sille kun antaa AKU ANKAN, niin muut saavat rauhassa puuhailla mitä lystää,eikä ANTTI mistään muutenkaan mitään tierä, mutta saa istua hallituksessa, kun se ei ketään häiritsekkään
Eiköhän tää oo suomalaisen politiikan suurin vitsi antti mmaa ja metsätalousministeri
En osallistu tälläisiin kirjoitoituksiin,mutta pakko puuttua Voiko antti vaatia rakennustarkastajalta ja ympäristösihteeriltä laitonta toimintaa aika vaikeaa ymmärtää
Ei se Antti kerkiä oikein paljon seata asioota kun erustajilla on niin pitkät lomat. Kesäloma, syysloma, joululoma ja jos sattuu jollakin viikolla töis olemahan niin sekin on nelipäiväänen. Sitten onkin jo uuret vaalit.
Sanna Marin sai antille hyvän pestin👍
Saarikko tulee pian tajuamaan kuinka tuhosi keskustapuolueen,olisi ollut parenpi valita asiantuja ,joka hakee tukea ketunnahkojen tuotantoon ja varastointiin kun tavalliset ihmiset alkaa näkeä nälkää.
Hyvä Antti.
Maa-ja metsätalousministeriksi lakimies jolla ei ole maata kuin kengänpohjissa jos sielläkään. Kaikkea sitä näkee kun vanhaksi elää. Tällä vaihdolla ei tilanne ainakaan parane.
ei muuten oo lakimiehenä ollu päivääkään vain harjoitteliama
Pääasia, että ymmärtää maataloudesta ja sen terkeydestä yhteiskunnalle. Ja suhtautuu myönteisesti maatalouteen.
Mikä siinä on kun sijoittaja firmoissa työntekijöillä ja alkutuottajilla menee huonosti. Oliko näin ennenkuin sijoittajat puuttuivat peliin?
Jonkunhan täytyy pysäyttää tää ylihärmän Putin,mikä on tieto maa ja metsätaloudesta on kuulemma pieni pala metsää jylhässä,,voisin sanoa lisää ko.henkilön toiminnasta mutta odotan että Suomen toistaiseksi vapaana oleva lehdistö puuttuu asiaan,,Annika Saarikko tuhoaa kepun kun kuvittelee että äänestäjät ei huomaa todellisuutta
Kurhinen maa-ja metsätalousministeriksi, ei helvetti. Ei tiedä metsästä tuon taivaallista saatikka maataloudesta. Kaikenlaisia jetsettereitä se kepu kierrättää. Mistä muistamme Kurhise, Saarikon pönkääjänä ja Marinin kekkereistä joissa lipitti viiniä naama turvoksissa. Onko Kurhisen nimitys joku Saarikon kiitoslahja.
Ehti varmaan edellisessä ministeripestissään varmistaa itselleen seuraavan tieteen Nobelin.
Poikkesin vain katsomaan persujen tuskanulinaa.
No saattaa se Ana olla ihan tolokku kyntömies. Moni on kyllä asunu maita takkakiveltä päin ja tupilikko on tullu. Pitääs olla vähä kokemusta mutta Kulmuunilta ei ainakaan perunahommista kannata kysyä.
Onpas täällä pöykärit päässy ääneen.
Niin se Katri oli istuttanut perunan taimia. Mutta Pietikäinen ollessaan ympäristöministeri pisti paremmaksi vieraillessaan sellutehtaalla ja esittelijä ylpeänä kertoi massan Ph-arvon olevan lähes 7. Pietikäinen sanoi, että onpa vielä matkaa nollaan mutta tehkää riittävät parannukset nopsaan.
Sikakin tietää pohjantähdestä enemmän kuin Ana maataloudesta.
Kyllä myötähävetti katsoa televisiosta hänen selittelyään tietämättömyydestään. 🙈🐷
Ei voinut huonommin käydä kun kurvinen virkaan ?
Nyt saatiin hyvä maatalousministeri, onhan siellä ollut Orpokin, hänen kokemus maataloudesta oli huippuluokkaa, hän kun oli lapsuudessaan käynyt jossain landella mummolassa ongella.
Taitaa ne kalatalousasiatkin maatalousministerille kuulua.
Analla jäi ongella pallit pataan.
Sehän on jo paljon, että syää lopputuotteita mitä farmari on kasvattanut. Ja hyvin näyttää syöneenkin. Pinkiät on pairannapit.
luonto ne kasvattaa jussit ottaa tuet ja sillä siisti
Antti, pallistinen ohojus buaahahahahahah hah haha hah hah........ nyt vasta sytytti, sorry. Jotta raketin lailla häähhähähähä hii hii hii hiihi hih hih hii.....
I-P tänään outoa puhetta lumiukolta (sirkkeli saarikko) puhua talouskurista, kun on tehnyt liki 10mrd euroa velkaa muille maille lahjoitettavaksi,ja lisää näyttää lähtevän, kun salassa EU suunnittelee uutta 750 mrd euron apupakettia eurooppaan, maihin kuten italia espanja ja kreikka ja muutama muukin valtio
enerkia tukea saa näköjään kaikkimuut, mutta pienistä eläkkeistä ei kukaan hallituksessa piitannut mitään,olisitte eres korjanneet lipposen temän vääryyren, eläkkeiren taitetusta inreksistä
Persuparat.
kurvi toimii kuin natsit aikoinaan, ryöstää venäjän taire aarteita,kun ei olisi loppukin samallainen, että roikkuu hirressä muitten samanlaisten kanssa