Suomen peli on jo pelattu ihan sama ollaanko natossa vai ei

Ministerithän totesti että nyt on aika kiristää vyötä ja samalla kellään ei juuri enää ole varaa ajella töihin ja maajusseja potkitaan päähän minkä ehditään. Eipä hääppöiseltä näytä tulevaisuus eurostoliitossakaan
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihmiset äänestivät viherpunikkeja ja keskustan röhnöttäjiä. Miksi?
Vaalit tulee taas. Saa nähdä vieläkö tuo ihmisten tuhoaminen on mieluisaa siksi että joku huijari lupaa vappusatasen, mikä nostaa kaikki hinnat, verot ja vie työpaikat.
Punikit sannamarinin kannattajat tuovat vain kurjuuden.

Äänestä

Kepu!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ministerithän totesti että nyt on aika kiristää vyötä ja samalla kellään ei juuri enää ole varaa ajella töihin ja maajusseja potkitaan päähän minkä ehditään. Eipä hääppöiseltä näytä tulevaisuus eurostoliitossakaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu