Venäjän edustajat puhuvat nykyään usein "Venäjän ystävistä". Mitähän maita ne sitten oikein ovat? Syyria, Pohjois-Korea, Kiina, Eritrea, Kirgiisia nyt ainakin tulee mieleen, joten ystäväkerho on kerrassaan upea. Onko niitä ystäviä muitakin?
Venäjän ystävät - mitä maita ne ovat?
Anonyymi
799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ööööö... eipä tule muita maita mieleen. Hyvä kerho!
Ihan kun pikkulasten hiekkalaatikolla. Alakko nää mun ystäväksi. ? Jos et niin en mää leiki sun kanssa.
Kaikki jotka pystyvät maksamaan Venäjän energian
Intia, Brasilia, Venezuela
https://www.is.fi/newsinrussian/art-2000008722619.html
Nyt sekoilevat kaikki johtajat Venäjällä lausuntojaan antaessaan. Tämäkin juttu on luettavissa venäjäksi ja suomeksi...saisivat siellä Pietarin trollit jo uskoa, että asiat ei ole teillä muuta kuin huonosti, huonosti ja huonosti,
Miksi koko maailmaa ei lopetta milloin on rauha miettikää miten kauheeta on olla maailmansodalla ja mietikkä muille perhelle kun kaikki kuole ja jumala sano alkä vihaka toisia vaikka toinen viha sinua mutta alä sinä viha hänet so please yritetään olla kaikille ystäviä ja jatketaan rauhassa elämä kiitos.
Valtioiden välisissä suhteissa on yllättävän usein kysymys vain hyödyistä ja riippuvuuksista. Esimerkiksi Venäjä hakee uusia kumppaneita myymällä halpaa energiaa. Esimerkiksi Kiina ja Intia ottavat hyödyt siitä irti, mutta joutuvat samalla tasapainoilemaan Venäjän ja länsimaiden välillä.