Jeesus vihastui fariseuksille kun he sanoivat Jeesukselle että hän on aviorikoksesta syntynyt. Jeesus kertoi minkälaisia olivat fariseukset ja aikamme piispat ja papit ja heidän joukossa kiekuvat naiset. Heidän mukanansa kulkee paljon henkiä ja kaikkihan sen tietävät. Te olette isästä perkeleestä, ja teidän isänne himoja te tahdotte tehdä. Hän on ollut murhaaja alusta, ja ei pysynyt totuudessa; sillä ei totuus ole hänessä. Kuin hän puhuu valhetta, niin hän puhuu omastansa; sillä hän on valehtelija ja valheen isä. Tämä on esimerkki meille miten tulee julistaa piispoille, papeille jotta saisimme pyyhkiä sanan voimalla sen saatanallisen ilmeen heidän naamaltaan. Jos joku näistä tekee julkisyntiä jonka olen nähnyt en koilota siitä kaikille vaan kertoisin hänelle tai kirjoittaisin mitä Jumala on mieltä synnistä.
Tämä ei ole vihapuhetta
Anonyymi
7105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juutalaiset kertovat Pantera nimisestä vahvasta Rooman armeija sotilaasta että oli hänen isä.
😁
Juutalaiset kirjanoppineet ja fariseukset ovat syntyneet isästä perkeleestä. Toivottavasti Jumala laittaa sinut siihen lippaaseen mätänemään ja minulla ei ole mitään sitä vastaan. Jumalanpilkkaajille on helvetti odottamassa ja tulijärvi kuumenemassa. Hauskaa joulua sinulle ääliö.
Jeesus sanoi fariseuksille, että Jumalan valtakunta on heidän sisällään.
Pyöritköhän SíItsun porukoissa.🤔
Tällaista pohditaan tänään.
Fariseusten ja homojen sisällä on synti kuolema ja helvetti unohtamatta riivaajia. Oletko miettinyt homojen kohtaloa? Tiesitkö että sairaus kalvaa ruumistasi? Kuolema ei helpota vaan vaivanpaikkaan on mentävä. Jumala tuomitsee homoseksuaaliset, Räsänen on siitä varottanut.
Sinun puheesi on niin kovaa vihapuhetta, että häkki voi heilahtaa.
Fariseusten sisällä on Jumalan valtakunta.
Pohdi keskenäs.