Yhden totuuden maailmanjärjestys?

Olemmeko menossa kohti yhden totuuden maailmanjärjestystä?
Pahasti näyttää, että siihen ollaan menossa. Kuka ja ketkä sitä maailmanjärjestystä ylläpitää, ei vielä tiedetä. Kuitenkin näyttää siltä, että vain tietynlainen ääni saa kuulua ja siihen ei liene kuuluvan maatietoinen maailmankäsitys. Maatietoinen ajattelu toisin sanoen halutaan suitsia kokonaan pois. Jo nyt meitä ajetaan voimalla nurkkaan. Moni on hätääntynyt siitä, kuinka maatietoinen ajattelu on saanut jalansijaa ja yhä useampi on saanut tulla huomaamaan, että maa on litteä. Ja tälle halutaan tehdä loppu!

Itse aion kuitenkin vakaasti pysyä tässä käsityksessä, enkä sitä muuta kenenkään painostuksesta. Maailma on konkreettisesti jalkojemme alla oleva maankamara, jolla on ääret. Ja Aurinko kiertää tätä maailmaa tuoden valoa vuorotellen eri kohtiin. Tästä käsityksestä en tule luopumaan ikinä. Maailmalla on vain yksi napa, jota nimitetään myös Pohjoisnavaksi. Etelänapaa ei ole. Se ei litteässä maassa ole mahdollista. Eihän äänilevyssäkään ole kahta napaa. Etelämanner on Maanpiirin reunamaa ja tästäkään käsityksestä en tule ikinä luopumaan. Toivon, että kaikki muutkin flättärit pitävät päänsä, eikä taivu edes voimakkaan painostuksen alla muuttamaan käsitystä. Olen niin vakuuttunut maan litteydestä, että kantaani en muuta enää ikinä. Olen nimittäin niin selvästi huomannut, mitä kaikkea hyvää aito maatietoisuus tuo tullessaan. Sen tuntee ihan kokonaishyvinvoinnissa. Samalla usko Taivaallisen Isään on huomattavasti helpompaa!

16

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eri tahot tahtoo lakaista maatietoisen käsityksen pois päiväjärjestyksestä. Jos vaikka ajateltaisiin niin, että koko maailma joutuisi taipumaan Venäjän vallan alle. Tällöin maatietoinen ajattelu sensuroitaisiin kokonaan. Jos taas Yhdysvaltain vallan alle, niin sama juttu. Jokaisessa maassa kautta maailman on maatietoista ajattelua, jota halutaan suitsia. Miksi? Koska harhassa olevia ihmisiä on helpompi hallita. Ne, jotka eivät näe totuutta ja elävät kuin sumussa, ovat helpommin johdateltavissa. Mitä enemmän ihmisen päähän on saatu upotettua valetta ja vääristelyä, sitä sakeammassa sumussa hän elää. Sitä helpompaa on häntä myös manipuloida ja ohjailla. Ja tämän tietää kaikki suuret johtajat. Juuri siksi maatietoinen ajattelu halutaan hävittää. Totuus on kuitenkin se, että itse suurjohtajat eivät usko levittämäänsä valheisiin. He tietävät tasan tarkkaan, miten asiat oikeasti ovat. Että maailma on litteä ja käsittää maanpiirin, sekä taivaan kappaleet.

    • Anonyymi

      Olipas taas lapsellinen ja typerä aloitus, jos olisit syntynyt toimivilla aivoilla, et uskoisi tuollaiseen roskaan.

      • Kirjoitat tosi epäystävällisesti. Pelkäätkö totuutta, vai mistä kenkä puristaa?
        Mikä kirjoituksessani olisi lapsellista? Yritätkö vain vaientaa totuuden äänen? Eli sen, että maa on oikeasti litteä, eikä pallo… Ilmeisesti tämä totuus on monille liikaa. Näin ainakin itse asian näen.


      • Anonyymi

        Sanavalinnoista heti huomaa, että persekärpänenhän se siinä. :D

        Miten persekärpäsen viikko on alkanut? Pukkaako taas salaliittohermoromahdusta? :(


    • Anonyymi

      Aivoista puheenollen🤣🤣

      Piikkiproteiini aiheutti aivovaurioita koe-eläimissä😂

      Rokotetuilla piikkiproteenin tuotanto jatkuu ja jatkuuuuu..

      Elämme vielä hetken vaikeita aikoja ennen kuin luonto hoitaa tehtävänsä, mutta kyllä meillä tulee olemaan hauskaakin, kun saamme seurata rokotetun idioottilauman edesottamuksia ja sekoilua🤣

      https://www.nature.com/articles/s41598-022-09410-7

      • Anonyymi

        Älä usko kaikkea roskaa, kyllähän sinä itse selvästi nimittäin kuulut idiootti laumaan.
        Tuollainen typeryys on jo säälittävää ja surullista.


      • Anonyymi

        Luitko edes artikkelin? Artikkelissa puhutaan ihmisistä jotka ovat sairastaneet Koronan eikä heistä jotka ovat ottaneet rokotteen 😂🤷🏼‍♂️
        Eli selvästikin sinä kärsit jo kyseisestä aivovsuriosta kun et ymmärrä lukemaasi.


      • Itse olen koronarokotteet ottanut, eikä ne vieneet minulta pois maatietoisuutta, vaikka jotku pelottelikin, että niihin olisi istutettu joku mikrosiru, joka ohjaisi ajattelua. En huomannut mitään muutoksia itsessäni. Edelleen olen maatietoinen, eli ymmärrän, että maailma on litteä!


    • Pallopäät yrittävät aikaansaada yksinapaista pallomaa ajattelua.
      Mutta me lättärit vastustamme raivokkaasti, koska tiedämme maan olevan litteä!

      • Anonyymi

        Ette nähtävästi tiedä koska kaikki todisteet kertovat maapallosta.


      • Oikeastaan suuret johtajat haluavat pitää ihmiset tyhminä ja siksi opettavat pallomaata, jotta kaikki muukin heidän tyrkyttämä huuhaa menisi paremmin läpi. Se vain, kuka saa lopulta ohjat käsiin… Itse rukoilen, että maanpiiriä johtaisi joskus aidosti maatietoinen ihminen, joka kertoisi totuuden myös ihan kaikille ihmisille. Jotenkin pelkään, ettei näin kuitenkaan tule koskaan käymään. On helpompaa pitää kansa epätietoisina aaseina, koska sellaisia on helpompaa johdatella jos mihinkin ihmeaatteisiin. Eliitti tietää kyllä tasan tarkkaan, että maa on litteä.


    • Anonyymi

      Ei tarvitse huolehtia totuudesta enää, Trump kertoo kaiken mikä on totta, ja muulla ei ole väliä.

      • Maatietoinen

        Trump oli yhtä samanlainen harhauttaja, kuin kaikki suuret johtajat. Jokaisella tosin erilainen visio tulevasta maailmanjärjestyksestä. Yhteistä kaikille kuitenkin se, että he haluavat pitää kansan tyhmänä. Jokainen valehtelee jollain tavalla. Tosin jotku paljon enemmän kuin toiset. Putin ja Trump syöttää todella paljon pajunköyttä tavan kansalle, joten niitä ei kannata ainakaan paljoa kuunnella. Ainoastaan Jeesus Kristus pystyi täydelliseen totuuteen kaikessa viestinnässä. Kumpa joku toinen pääsisi edes lähelle tätä suurta mestaria!


      • Anonyymi
        Maatietoinen kirjoitti:

        Trump oli yhtä samanlainen harhauttaja, kuin kaikki suuret johtajat. Jokaisella tosin erilainen visio tulevasta maailmanjärjestyksestä. Yhteistä kaikille kuitenkin se, että he haluavat pitää kansan tyhmänä. Jokainen valehtelee jollain tavalla. Tosin jotku paljon enemmän kuin toiset. Putin ja Trump syöttää todella paljon pajunköyttä tavan kansalle, joten niitä ei kannata ainakaan paljoa kuunnella. Ainoastaan Jeesus Kristus pystyi täydelliseen totuuteen kaikessa viestinnässä. Kumpa joku toinen pääsisi edes lähelle tätä suurta mestaria!

        Niin, säkin voisit lähestyä Jeesusta lopettamalla puheet Litteästä Maasta tarpeettomina, Jeesuskaan ei niin tehnyt.

        Nyt sen sijaan liittämällä Litteän Maan ja Jeesuksen osoitat olevasi vain Rienaaja.


    • Anonyymi

      Sellainenhan on jo Venäjällä.

    • Anonyymi

      Venäläiset ne vaan palasi kiertoradalta eikä Delfinekään sitä voi muuksi selittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      70
      5808
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      236
      4572
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2568
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      27
      2483
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      82
      1507
    6. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      11
      1393
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      96
      1305
    8. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      128
      1296
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      97
      1194
    10. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1161
    Aihe