Luulisi ottavan pattiin, kun 2 päivän erikoisoperaatio muuttuikin 40 päivän sodaksi eikä loppua näy.
Putinin 2 päivän erikoisoperaatio kestänyt jo 40 päivää
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Venäjän maineen lopullinen tuhoaminen on tosiaan kestänyt odotettua kauemmin, mutta onhan siitä myös tullut reilusti edeltä laskettua laajempaa ja täydellisempää.
Putler onnistui kerralla tuhoamaan maansa maineen, talouden ja kansainväliset suhteet lähes täydellisesti ja samalla varmistamaan sen, että Suomi ja Ruotsi tulevat hakeutumaan Naton jäseniksi hyvin pian lähitulevaisuudessa.
Voisiko mitenkään pahemmin edes munata omia asioitaan?
Putin on omaan polveen ampumisen kiistaton maailmanmestari.
Suomessa onkin todellinen kielellinen viisaus tämä sana ryssiminen. Voisiko kuvaavampaa olla.
No ehkä kutsuttaessa 2014 Krimille hyökänneitä vihreitä miehiä Kriminaaleiksi.
Tuo Kriminaali oli osuva nimitys hyvä !
Torstaina hyökättiin torvet soiden ja seuravana maanantaina lipsahti etukäteen tehty "uutinen" että Ukraina on liitetty Venäjään ja "erikoisoperaatio" on ohi. Ei oo menny kyllä ihan putkeen. Sana ryssiminen on saanut jälleen kerran uuden merkityksen. Sen Putler on kyllä saanut aikaan että koko maailma vihaa Venäjää.
Juu ja lisäksi pian on puolet tankkikalustosta romua,vaikka vanhaahan tuo kalusto on.Mutta milläs enää hyökkäilet,kalustoa tuhotaan tasaisesti.
Putiini tuli petetyksi Joo miestensä toimesta, ne osteli valtion rahoilla ökyjahteja ja huviloita pitkin maailmaa.
Rauhanturvaaminen vie aikansa....
Putinin naamarin alta paljastui raivotautinen klovni
Neuvostoliiton hajoamisen jälkeen Venäjällä oli kaikki mahdollisuudet nousta suosta ja kasvaa kansainväliseksi tekijäksi, jota pidettäisiin tasavertaisena ja monipuolisena tekijänä kansanvälisillä markkinoilla, politiikassa jne.
Putinin Venäjä valitsi toisin. Ja nyt, reilun kuukauden Ukrainassa sotimisen aikana, vedettiin pöntöstä alas kaikki mikroskooppisen pienet saavutukset ja työnnettiin Venäjä vuosikymmeniksi takaisin takapajulaan.
Nyt menossa jo 41 päivä ja Venäjä on joutunut vetäytymää Pohjois Ukrainasta
Puolan rajalta Harkovaan asti.
Miten erikoisoperaatio edistyy?
Kuinka Euraasian unioni mahtaa jaksella nykyään?
Olisiko Novorossian kuulumisia?