Tuo kiltti meidän uskottu ystävä meni naapuriinsa opettamaan natseille perusasioita .
Mikä on meikäläisen "venäjän ystävyysseura" virallinen kanta ystävän opetusretkeen erikseen ja ystävään yleensä .
Suomi venäjäseurahan saa minun ymmärtääkseni suuret valtionavut , tämä keskustapuoluelainen ystävyysseurahan on suomen valtion erityisessä suojeluksessa .
Mikä on meikäläisen "venäjän ystävyysseura" virallinen kanta ystävän opetusretkeen erikseen ja ystävään yleensä .
Suomi venäjäseurahan saa minun ymmärtääkseni suuret valtionavut , tämä keskustapuoluelainen ystävyysseurahan on suomen valtion erityisessä suojeluksessa .
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minkälaisen kannan keskustapuolueen järjestö ottaa venäjän operaatioon , kannattaako vai onko kriittinen .
Kepun nuorisojärjestön keulakuvan, pufuftufminifteri Antti kaikkosen mukaan kaikki rys.................................................sät pitäis tappaa.
Kokoomuksen nuorisojärjestön johtavien henkilöiden mukaan, kaikki venäläiset koirankusettaja mummot pitää potkia hengiltä ja pyöritellä mereen itä-hesassa.
Voiko tuota murhaajajoukkoa sanoa 2000luvun ihmisiksi , no eipä tietenkään .
Sivistymättömiä Putinin hulluuteen kiihotattamia otuksiahan nuo ovat .
Miten sitten menetellä noiden kanssa , kyllä heidät täytyy jotenkin eristää meistä muista ihmisistä .
Aivan. venäläiset koirankusettaja mummot eivät ole vaarallisia edes vainoharhaisille Naton fanaattisille kannattajille, vai?
Venäjän Aleksanteri 2 antoi Suomelle autonomian, eli oikeus opiskella suomen kielellä, virallisti suomen kielen, siitä alkoi Suomen kehitys, edes valkoiset eivät poistaneet Aleksanterin patsaita ( rys..n tsaarin ) ja stadin pääkatu on siksi Aleksanterinkatu. Joten te sivistömättömät , hieman respectia ! Nämä ovat faktat ! Myös lähes kaikki Suomen vanhat arvokiinteistöt on rakennettu rys...n rahoilla. Ruotsin vallan aikana Suomi oli täysin agraarimaa ilman mink. tulevaisuutta, mutta silti ihailette kovasti ruotsalaisia...varsinaista tekopyhyyttä.
"Ruotsin vallan aikana Suomi oli täysin agraarimaa ilman mink. tulevaisuutta, mutta silti ihailette kovasti ruotsalaisia...varsinaista tekopyhyyttä."
Ruotsin vallan aikaan saimme länsimaisen identiteettimme siihen ei pystynyt vaikuttamaan edes vieraan vallan siis venäjän miehitysaika maassamme itsenäistyimme länsimaiseksi yhteiskunnaksi tämän miehitysvallan loputtua .
Etsin Venäläistä kansanhistoriaa netistä ja yllätyksekseni huomasin ettei sellaista ole edes olemassa ajalta jolloin esimerkiksi Suomi/Ruotsi ja usea muu maa Euroopassa tunnettiin jo .
Eihän venäjä ole edes historiallinen maa ei sillä ole historiaa pitkälti ollenkaan kun mennään vähän pidemmälle menneisyyteen aika yllätys.
Jaa. No meille Suomalaisille Suomen kieli ja sen opiskelu ei ole KOSKAAN ollut luvanvaraista, mutta ilmeisesti teille Natoyhteensopiville se on sitä edelleen. Ja toki vaikea kielihän tämä Suomen Kieli onkin teille, olemme havainneet. 😁
Ja paljonko tuosta venäjän kultakaudesta onkaan mennyt aikaa , nyttemmin Putin on luonut uuden venäläiskuvatuksen joka nauttivat tappamisesta .
Eristettävä tavallisista ihmisistä nuo otukset .
Jos puhutaan venäläisistä niin puhutaan Kiovasta ja Ukrainan kansasta joka oli alkuperäinen mahti ja nykyvenäläiset polveutuvat sitten tämän Ukrainan kansan vähemmistökansasta joka asusteli sekaisin idempänä eri yhteisöissä.
Silloinhan pitäisi historiallisiin asioihin vedotessa alistaa venäjän kansa Ukrainan kansalle ja kiovalle joka oli alunperin herra kansa ryssille ja hallinnon keskus Kiova
"Vuoteen 600 mennessä slaavit olivat jakaantuneet kielellisesti itäslaaveihin, länsislaaveihin ja eteläslaaveihin.[2] Dneprjoen varrella eläneet slaavilaiset heimot alkoivat muodostaa laajoja liittokuntia yhteisiä vihollisia vastaan. Heidän elinaluettaan turvasi Dnepin keskijuoksulle rakennettu Kiovan mäkilinnoitus. Heimoliitoista muodostui vähitellen Ukrainan kansa. Idempänä slaavilaisheimot elivät vielä hajallaan ja toisiaan vastaan kilpaillen. Heidän elinalueensa alkoi vähitellen laajeta pohjoista ja koillista kohti, ja suomalais-ugrilaiset merjalaiset ja muromalaiset joutuivat väistymään pohjoiseen tai sulautumaan tulokkaisiin. Itäslaavilaiset heimot alkoivat vähitellen solmia keskenään yhteyksiä, mitä helpotti kielisukulaisuus ja samankaltaiset elintavat. Elannokseen slaavit viljelivät etelässä maata ja pitivät karjaa. Pohjoisessa he harjoittivat erätaloutta ja kaskiviljelystä"
Venäjä EI OLE VIELÄ KOSKAAN ollut sivistysvaltio.
Tämä on fakta!
Neuvostoliiton aikana Venäjä rakensi kaupungit täyteen helvetin
rumia betonimöhkäleitä. Nämä betoniläjät on olleet kunnostamatta viimeiset 80v .
Näitä betoni oksennuksia Venäläiset kutsuu kaupungeiksi.Taide on kuollutta sielutonta ja kylmää.
Koko valtiosta huokuu kuolema.
Neuvostoliitto loi homosovieetikuksen se oli heidän tarkoituksensa kasvatuksessa , no nyt nähdään että he onnistuivat .
Siinä sivistyksillä ja ihmisoikeuksilla pyyhittiin perse .
Se on raskas tehtävä tuo sivistyksen levittäminen ja se on näköjään langennut nyt tuolle homo sovijeetikukselle .
Siis Ukraina aloitti. Viikko ennen Venäjän väliintuloa aloittivat hyökkäyksen Luhanskin ja Donbassin alueelle. Tästä ei vaan puhuta lännen mediassa, täytyy olla paikan päällä, jotta tietää mitä tapahtuu. Katkaisivat sähköt, vedet, sortivat järjestelmällisesti venäläisiä jne. Mitä muuta voi odottaa? Kaikki venäläiset patsaat, muistomerkit, kirjat ja venäjän puhuminen kiellettiin jo paljon aikaisemmin, aivan samoin kuin Hitlerin Saksassa kiellettiin juutalaiset. Holokaustia nuo ukrainalaiset harjoittivat. Nyt saavat mitä ovat halunneet ja länsimaat täysin sokeina vielä tukevat. Aivan samoin kuin Hitlerinkin alkuaikoina.
Autonomisen Suomen viraliseksi kieleksi sovittiin RUOTSIN kieli. (RKP).
Suomea me Suomalaiset olemmme hablanneet siitä huolimatta aina.
Nyt Natoyhteensopivat yrittävät PAKKKO-ENGLANNISTAA Suomen.