Jumala loi homoseksuaalit.

Jumala huomasi tehneensä virheen, käskemällä lisääntyä ja täyttää maa. Tämähän tarkoittaa ylikansoitusta ja maapallon kestokyvyn romahdusta. Kaikessa viisaudessaan tätä estämään, loi Jumala homoseksuaalisuuden.
Ihan järkeenkäypää. Pystyykö Räsäsläiset loogiseen ajatteluun?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Myös Jeesus oli homoseksuaali. Saattaa sitä taivaan portilla änkyräuskovaisen naama venähtää että mitähän sitä tulikaan eläissään sanottua, kun Pietari katsoo sillä silmällä....

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jumala huomasi tehneensä virheen, käskemällä lisääntyä ja täyttää maa. Tämähän tarkoittaa ylikansoitusta ja maapallon kestokyvyn romahdusta. Kaikessa viisaudessaan tätä estämään, loi Jumala homoseksuaalisuuden.
Ihan järkeenkäypää. Pystyykö Räsäsläiset loogiseen ajatteluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu