Suomen varat valuvat veroparatiiseihin.

Veroparatiisikokkareet laitettava kuriin. Rahaa ei enää riitä rehellistä työtä tekevien palkkoihin, kun kokkareet ryöväävät valtiota.
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vanhat hallituspuolueet kaikki tekevät tuota ja siksi pelkäävät perussuomalaisia kun tietävät, että eivät voi enää pettää kansaa kun PS pääsee valtaan. Ovat rimpuilleet epätoivoisina jo monta vuotta. Kesk-kok-sdp-vas-vihr-rkp ovat loisineet kuten oligarkit Suomessa vuosi kymmeniä. Miksi ihmiset äänestävät niitä? Kukaan ei voi tajuta enää. Ehkä heitä ei enää äänestetäkään? Sitten pannaan nuo hallituspuolueet vastuuseen teoistaan ja velkavankeuteen veloista joita tekivät. Koko porukka vuosaareen kerrostaloon arabien, mustalaisten ja afrikkalaisten kanssa. Voivat elää siellä lopun elämäänsä siten, että muutto pois on mahdotonta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Veroparatiisikokkareet laitettava kuriin. Rahaa ei enää riitä rehellistä työtä tekevien palkkoihin, kun kokkareet ryöväävät valtiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu