Kirjoitin jo aikoja sitten, kauan ennen sotaa että Suomi kärsii eniten pakotteista. No nyt se alkaa kongerisoitua ja pöljät päättäjät laittavat vain lisää pakotteita.
Pitäisikö ajatella välillä omaakin kansaa, emme me ole sodassa kenenkään kanssa. Joku vähä-älyinen junttipelle tietysti väittää tätäkin trollin kirjoittamaksi.
Sellaiset syytökset on jo niin väsynyttä ja lapsellista, mutta eipä vajakkilampaalta muuta voi odottaakaan.
Suomi on kärsijä
5
63
Vastaukset
- Anonyymi
Eu ja usa prsettä nuollevat.
- Anonyymi
Uikuti uikuti. Miehistykää.
- Anonyymi
Ei tässä ole kärsitty yhtään. Löylyä lisää.
- Anonyymi
Aivan. Asialla on taa tai kommunistialoittaja, jonka mielestä Suomi on maailman köyhin maa.
Ylipainoa on vieläkin 65 prosentilla kansalaisista, niin ei ruokapulakaan haittaisi, vaan muuttuisimme terveemmiksi.
Rahaa tulee postiluukusta saman verran, käykö töissä vai ei. Sohvalta on helppo huudella, miten kurjasti taas menee pakotteiden takia.
Oikeasti Saksa on nyt eniten pakotteista kärsivä maa. Siellä jo komennetaan elämään viileämmässä, kun ei ole kaasua. Ja yrityksiä joudutaan ehkä laittamaan kiinni.
Suomalainen kommunisti se vai viskaa halkoa pesään ja ajelee kylläkaupalle vanhalla dieselmerusllaan ostamaan lisää kaljaa.
- Anonyymi
En ole kärsinyt yhtään, päin vastoin, vientihinnat ovat vain nousseet.
Ettekö te venäläisten elätit luuserit voisi keksiä jotain järkevämpää tekemistä itsellenne, ettei tarvitsisi aina joka asiasta valittaa. Milloin koronasta ja muutamasta rajoitustoimesta, milloin 5% suuruisesta viennin poistumasta aiheutuvasta työpaikanvaihtamisesta?
Lisää vaan pakotteita ja kohta lähden maapuolustuskurssin ampumaharjoituksiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3839988Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat946318Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3926009SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614391Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä13688Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien873268Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal933235Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,62986Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en632969Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr102932