Suomi on kärsijä

Anonyymi

Kirjoitin jo aikoja sitten, kauan ennen sotaa että Suomi kärsii eniten pakotteista. No nyt se alkaa kongerisoitua ja pöljät päättäjät laittavat vain lisää pakotteita.

Pitäisikö ajatella välillä omaakin kansaa, emme me ole sodassa kenenkään kanssa. Joku vähä-älyinen junttipelle tietysti väittää tätäkin trollin kirjoittamaksi.

Sellaiset syytökset on jo niin väsynyttä ja lapsellista, mutta eipä vajakkilampaalta muuta voi odottaakaan.

5

50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eu ja usa prsettä nuollevat.

    • Anonyymi

      Uikuti uikuti. Miehistykää.

    • Anonyymi

      Ei tässä ole kärsitty yhtään. Löylyä lisää.

      • Anonyymi

        Aivan. Asialla on taa tai kommunistialoittaja, jonka mielestä Suomi on maailman köyhin maa.
        Ylipainoa on vieläkin 65 prosentilla kansalaisista, niin ei ruokapulakaan haittaisi, vaan muuttuisimme terveemmiksi.

        Rahaa tulee postiluukusta saman verran, käykö töissä vai ei. Sohvalta on helppo huudella, miten kurjasti taas menee pakotteiden takia.

        Oikeasti Saksa on nyt eniten pakotteista kärsivä maa. Siellä jo komennetaan elämään viileämmässä, kun ei ole kaasua. Ja yrityksiä joudutaan ehkä laittamaan kiinni.

        Suomalainen kommunisti se vai viskaa halkoa pesään ja ajelee kylläkaupalle vanhalla dieselmerusllaan ostamaan lisää kaljaa.


    • Anonyymi

      En ole kärsinyt yhtään, päin vastoin, vientihinnat ovat vain nousseet.

      Ettekö te venäläisten elätit luuserit voisi keksiä jotain järkevämpää tekemistä itsellenne, ettei tarvitsisi aina joka asiasta valittaa. Milloin koronasta ja muutamasta rajoitustoimesta, milloin 5% suuruisesta viennin poistumasta aiheutuvasta työpaikanvaihtamisesta?

      Lisää vaan pakotteita ja kohta lähden maapuolustuskurssin ampumaharjoituksiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      127
      3902
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3361
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3255
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3237
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      56
      3209
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2855
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2617
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2607
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      67
      2387
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2337
    Aihe