Suomalainen yhteiskunta ei ole se samamikä se oli ennen.

2000-luvulla alkoi Suomen siirtäminen luokkayhteiskunnaksi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aiemmin oli mahdollista tehdä hyvin ja saada siitä kiitosta. Nykyään ihminen on vain hyödyke!

Äänestä

Nykyään se, että menet tekemään matalapalkka alan työtä johtaa vain huonontuneeseen elämään. Ei ole mitään etuja vain haittoja. Hyvin kun teet niin joutuu vain hyväksikäytetyksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

2000-luvulla alkoi Suomen siirtäminen luokkayhteiskunnaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu