Venäjän Valtiolla on hyvät suhteet nykyään, kaveripiiriin kuuluvat Eritrea ja Pohjois-Korea.
Venäjän kaveripiiri
Anonyymi
1268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Putinin puolue onkin enteellisesti "Yksinäinen venäjä."
UNohdit Lukan
Kavereilta tuli turpiin oikein kunnolla.
Unkari, Puola, Turkki, Serbia...
Syyria, Kuuba ja Nicaragua olivat myös.
Kongo ja Mogadishu.
Kongo 😁
Lista diktatuureja. Paskavaltioita.
Katsoin myös, että Venäjän ystävämaat ovat kaikki kaikkea muuta kuin sivistysvaltioita. Onneksi olkoon Venäjä!
Aidot sivistyneet venäläiset ovat varmasti innoissaan tästä
Vaaleat Venäläiset kaunottaret lähtevät tulevaisuudessa lomamatkalle Eritreaan ja Syyriaan.
Varmaan näistä ystävämaista saadaan vapaaehtoisia suoritettavaan erikoisoperaatioon jo pelkästään hyvillä päivärahoilla ja tax-free ostosmahdollisuuksilla.
Venäläisillä sotilailla vaikuttaa olevan todella huippuhyvät päivärahat, sillä muutaman viikon vierailulla heillä on varaa ostaa valtavasti mm. kodin elektroniikka, turkkeja,arvoastiastoja jne, joita sitten voi lähettää tullivapaasti kotiin valkovenäläisestä postitoimistosta, kuten lehtikuvasta näemme.
Varmaan tämä venäläisten rauhanturvaajien ostoryntäys yllätti ukrainalaiset kodinkonekauppiaatkin.
Putinilla on tosiaan 24 maata mihin voi matkustta ettei pidätetä ja raahata Haagiin. Eritrea on ihan hyvä paikka hänelle, kelpaako siellä ruplat muut rahathan on kanissa.
Puolet Afrikkaa. Puolet Aasiaa. Puolet Etelä-Amerikkaa.
Venäjällä on paljon kavereita.
Suurin osa maailman ihmisistä ei halua länsimaista yhteiskuntamallia eikä länsimaisia arvoja.