Valkeakoskella. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008736650.html
Kolme pitsayrittäjää kiersi veroja
Anonyymi
785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Missä on nyt vihreiden Osmo? Tätähän se vihersiirtymä on ja varmasti supi suomalaisia.
Oliko edes vitosen pitsat?
Onhan+näitä+pizzayrittäjiä.+Täällä+Helsingin+Vuosaaressa+on+Alepa.+Joka+ilta+tuo+pizzayrittäjä+tai+hänen+kolleega+tulee+klo,+20,00+Alepaan+ja+kerää+kärryyn+kaikki+lihat+ja+juustot+ja+kinkut+jotka+ovat+viimeisen+myyntipäivän+-30%+punalaputettuja.+Sen+jälkeen+hän+viettää+kaupassa+aikaansa+kännykkää+läträten+kunnes+kello+on+21,00+ja+silloin+nuo+-30%+tuotteet+myydään+-60%.+Sen+jälkeen+mies+kävelee+kasiensa+kanssa+omaan+Pizzeriaansa.+
Oletusarvona+on,+että+seuraavina+päivinä+asiakkaat+saavat+nauttia+yli-ikäisistä+pizzan+päällisistä.+Ala+Pizza+Enrico.++Mita+sina+sanoa?
Se on ihan priimaa tavaraa. Bakteerit palaa uunissa. Itsekin ostan jos vain saan.
Mutta nykyprinssi nyrpistää nenuaan..hyii kakka.
Saisi terveystarkastaja mennä taloon tarkastamaan. Niille terveystarkastajille muuten voi ilmoittaa epäilyistä. Elintarvike alalla ollaan erityisen tarkkoja laadusta.
Minä kierrän itse tehtyä pizzaa...
Minua ihmetyttää se, että miten tämäntyyliset pitseriat kannattavat, kun melkoinen osa raaka-aineista ostetaan tavallisista myymälöistä eikä tukusta.