Suomi pyysi Zelenskyitä puhumaan

Sanna kohta ottaa velkaa lisää ja lähettää Ukrainaan. 10miljartia ens alkuun.
26109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ei taida päästä puhumaan kun Venäjä kaatoi ulkoministeriön sivustot. Heh heh heh voi tätä riemua.

Äänestä
  • Neuvostoliitto nosti ne pystyyn.

    Äänestä

  • Eipä muuten kaatanut, vain joillakin sivuilla hidastelua. Miksi valehtelet? Eiko kremlin tiedot taaskaan pitäneet paikkaansa? Eipä yllätä, valetta kaikki tyynni.

    Äänestä

Zelenskyi puhui ja se oli kallis puhe, Suomi on taas lompakko levällään ja lapsille ja lapsenlapsille tuli muutamia miljardeja puhe maksamaan.

Äänestä

Tärkeää on myös se että Suomi ja presidenttimme voivat vielä iloita saavutuksistaan.

Äänestä

Ase apuja Separitisti alueille ja myös vaikkapa Jemenenin huhtijoukoille.
Kuka johtaa Suomen Eduskuntaa. Ulkomailta.

Äänestä

Miksi Suomen poliittinen eliitti häpäisi suomalaiset kerjäämällä Zelenskyn puhumaan eduskunnalle?

Yleensähän Zelensky on itse pyytänyt päästä puhumaan parlamentille.

Mutta ei... Suomalaiset häpäisee itsensä kerjäämällä Zelenskyn puhujaksi.

Äänestä
  • Mikä häpeä Suomelle. Presidentti mukana taputtamassa!

    Äänestä

  • Ei mikään häpeä. Päin vastoin, suomalaisena voi olla ylpeä siitä, miten Ukrainan presidentti arvosti Suomea ja Suomen osaamista.

    Äänestä

Mäntyniemessä olis Salen mukava esitellä laatu taidetta, vieraille, vaikka sotasaaliina?😎😎

Äänestä

JUUUU . Ja demareille virkistyspäiviä koko rahalla ja kindermunia jokaiselle .

Äänestä
  • Zelensky piti hyvän puheen ja tilaisuus oli arvokas!

    Sodan ajan johtajana rohkea ja jämäkkä Zelensky pesee mennen tullen julman ja epävakaan bunkkeripapan!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Zelensky piti hyvän puheen ja tilaisuus oli arvokas!

    Sodan ajan johtajana rohkea ja jämäkkä Zelensky pesee mennen tullen julman ja epävakaan bunkkeripapan!

    Sehän on pelkästään soumies? Biden narri!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sehän on pelkästään soumies? Biden narri!

    Itse olet Putinin narri!🥸

    Äänestä

Kyllä se vaan on röllit Putin jonka ansiosta elinkustannuksemme nousevat.

Odotellaan voitonpäivää.... kohta se nilkki on sotinut 10 vuotta Ukrainassa jonka pitäisi olla Venäjän veljeskansa.
Kuikahan se kohtelisi suomalaisia kommareita jotka menisivät sinne paremman elannon toiveissa???

Viimeksi sinne äähteneelle isolle ryhmälle kävi melkoisen huonosti vaikka luulvat että heidät otetaan vastaan kuin kunniakansalaiset.

Minulle sopisi hyvin että menisitte sinne jo tänään eikä ensi viikolla heheheeeee

Äänestä

Eläkeläisille ei mitään,mutta Ukrainan korruptio rattaisiin lisää.. Suomihan ostaa aseita 2 miljardilla,että siitä riittää ukrainalaisille vaikka myyntiin!

Äänestä

Nyt on 4. kuukausi ja sotaa on käyty 44 pv.
Raatteentiellä oli entisen Neuvostoliiton 44. divisioona taistelemassa talvisodan päivinä. Olivat sieltä Ukrainan seuduilta kuulema.
Liekö sattumaa?

Äänestä
  • Niillä olikin motivaatio ongelmia kuten venäjän sotilailla Ukrainassa.

    Stalinin neuvostovenäjä alisti Ukrainan kansan jonka oli pakko lähteä sotaan kohti Suomea. Nyt putin on alistanut venäjän kansan hyökkäämään Ukrainaan, ja vain kremlin natsit tappavat Ukrainalaisia, muilta motivaatio ja kenraalit hukassa.

    Äänestä

Natsit iskivät ohjuksella rautatieasemalle Dombassissa, kymmeniä siviilejä kuollut ja haavoittunut...media on hiljaa näistä.

Äänestä
  • Onko+Venäjän+ohjus+harhautunut.+Ei+ihme,+kun+niistä+60+%+ei+ole+joko+toiminut,+tai+on+lentänyt+ohi+maalin.

    Äänestä

Zelenskyin arvokas puhe.
Voi olla että pitkän aikaa hän on ainoa joka näkee Suomen kriisin yhdeksi moraaliseksi johtajaksi ??
Yksi sana siinä myöhemmin muutetaan, moraalittomaksi.

Äänestä

Voi pientä trolli parkaa. Isänmaan ylpeys ottaa selkäänsä Ukrainassa ja Suomi liittyy Natoon. Trollille ei jää muu kuin lapsellinen kiukuttelu ja valehtelu.

Äänestä

Zele johtaa joukkojaan ja on koko ajan liikkeellä armeija ja Ukrainan kansan kanssa. Osaa myös puhua järkeviä.
Täysi vastakohta mahtipätkälle.

Äänestä

Näin on vahvistunut se kauan kaikkien tiedossa oleva asia, että Suomen hallituksen ja opposition demokratiasankarit ”paskovat kansan päälle” minkä kerkiävät, ja osa kansasta vielä odottaa sitä suu ammollaan. Demokratiaa ei nähtävästi saada mitenkään muuten pelaamaan.

Tästä hallituksesta ja tästä meiningistä ylipäänsä on päästävä eroon ja kansan hallitukselleen ja ”edustajilleen” antama tunnustaminen on vedettävä pois ja kaikki kyseiset henkilöt on poltettava helvetin tulessa.

Äänestä

Putin on luvannut korvata Ukrainalle kaikki aiheuttamansa vahingot täyttämällä öljyllä kaikki Šatskin järvet.

Äänestä

Puheessa muistuttettiin aivan oikein siitä että jos natsivenäjää ei pysäytetä, ampuvat idän natsit aloittajallekin kiväärillä luodin otsaan itärajalla. Natsivenäjä on pysäytettävä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sanna kohta ottaa velkaa lisää ja lähettää Ukrainaan. 10miljartia ens alkuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu