Koska Putin on maailman vahvimman maan johtaja, hän voi ottaa Alaskan takaisin Venäjälle. Biden on heikko johtaja, tuskin pystyy pistämään kampoihin.
Osaavatko palstan asiantuntijat kertoa, miksei Putin ole jo liittänyt Alaskaa Venäjään? Tätä kun tässä ihmettelen.
Osaavatko palstan asiantuntijat kertoa, miksei Putin ole jo liittänyt Alaskaa Venäjään? Tätä kun tässä ihmettelen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vladimir Putin ei vielä ole ehtinyt, on Ukrainan denatsifikaatiota, Suomen natojäsenyyttä ym.kiireellisiä ongelmia ratkottavana.
Jo useampi vuosi sitten pres.V.Putin vaati arktisen alueen omistuksen muuttamista Pohjois Ameriikan rannikkoa myöten Venäjälle kuuluvaksi, koska venäläiset tiedehenkilöt olivat todenneet Venäjän mannerjalustan ulottuvan sinne saakka.
Vaatimuksensa tehostamiseksi Putin vei Venäjän lipun jään alle pohjoisnavalle.
Kun Alaska palautetaan Venäjän federaatiolle, länsimaat ovat taas riippuvaisia Venäjän natsivapaista luonnonrikkauksista.
Putinista tekevät ensin sylttyä .
Olet oikeassa, venäjä on poistamassa itseään maailmankartalta, eikö olekkin aika kummallista ?
Putte röhkii lätissään ja pelkää kaikkia ja kaikkea, jatkuva Botoxin käyttö ja syöpähoidot ovat syöneet aivot ja järjen loputkin ja jälki on rumaa.
Kun Alaska oli osa Venäjän tsaarikuntaa niin siellähän oli muistaakseni parikin suomalaista sotilaskuvernööriä aluetta johtamassa. Jatkuisiko tämä perinne? Kuka uskollinen suomalainen putinisti voisi mahdollisesti saada kunnian olla seuraava Alaskan sotilaskuvernööri?