sopeutusrahaa 14 vuotta siitä että ei huvita tehdä mitään, montakohan työpaikkaa nuo sopeutusloiset ovat hakeneet sopeutusrahan saanti aikana, tuskin yhtään.
Muuttaisin Espanjaan jos saisin minäkin
Anonyymi
1758
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Espanjassako on sopeutunu 14?
Muija ei sopeutunut 14 vuodessa eikä muutkaan Ex politikot vaan vetävät sopeutusrahaa että ottaa se sopeutuminen aikaa .
Ex kansan( itsensä) edustajat, erityisesti kokoomus yliedustettuna, eivät päätänsä vaivaa työllä, sehän on tarkoitettu orjakastille. Paremmat ihmiset vaan nauttii elämästään veronmaksajien piikkii, tottakai. Tässä paljastuu kokoomusideologian koko kuva, hopihopi töihin siitä jo.
Oli yhdessä huutokauppias Espanjassa ohjelmassa myymässä tavaroitaan Akille. Eiköhän se siellä sopeutumisrahoineen elele?
Anookohan Ano sopeutusrahaa vuoden kuluttua?
Hänen pitäisi saada rahat ruplina, että voisi muuttaa paratiisiinsa venäjälle ;)
Tottakai koska sellainen on tarjolla.
Lipposen muija veti vuosikausia rahaa eli oli ns köyhä vaikka samalla toki tienasi mielettömästti
Sopeutumattomuuteenkin pitää ehkä sopeutua.
Tässä yhteiskunnassa pärjää vain äärimmäisellä röyhkeydellä, siitä nämä sopeutuja loiset ovat hyvä esimerkki, phyi.
Kokkareilta tuo onnistuu.
Kokoomuslainen lääkäri Tuija Nurmi nauttii sopeutumisrahaa.
https://www.seiska.fi/kotimaa/ex-kansanedustajan-salattu-luksuselama-paljastui-kohuttu-elakekikkailija-tuija-nurmi
Nurmella miljoonatulot samaan aikaan kun nostaa sopeutumisrahaa.
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/4144295
Onnistuu vain kokkareilta. Luonnevikaisilta psykopaateilta.
Meillä elelee tuhansia somaliloisia "sopeutusrahalla".
Somput voisi kans mennä espanjaan sopeutuu suomen rahalla
Kymmeniä tuhansia.
Toiset saa ja toiset sitten taas ei. Olen itse siinä onnekkaassa asemassa että vaikka fudut tulisi ensi maanantaina niin ansiosidonnainen juoksee eläkkeeseen saakka kuin Tammerkoski!