Viime viikonloppuna join kaljaa kun en muutakaan keksinyt. Kirjoitin siitä täälläkin. Muutamasta juoppo-kommentista mielen pahoittaneena ajattelin olla juomatta kaljaa tänä viikonloppuna. Ostin Herkusta skotlantilaista Mrs. Tilly's fudgea, aivan mahtavaa maistuu vähän samalle kuin penskana äiskän tekemät toffeet mutta sulaa suuhun. Ostin myös herkkujuustoa sun muuta. Sitten kävin kävelemässä Nuuksiossa loskapaskassa muutaman kilometrin ja kruisailin autolla. Leikin, että tämä on tosi jees ja reippailu luonnossa on ihan kivaa. Taas olen koneen ääressä ja on hiton tylsää.
Ei ole taaskaan mitään tekemistä
Anonyymi
267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Entä jos muutat elämäsi, ja lähdet avustustöihin jonnekin. Aluksi menet punaisen ristin hommiin, heillä on varmaan paljon tarvetta vapaaehtoisista.
Sen jälkeen varmaan tekemistä löytyy.
Olen töissä, joten varmaan viikonlopputöinä voisi harkita avustustoimintaa. En vaan tiedä siitä mitään. Ei minulla ole erityistä tarvetta muuttaa elämää, on vaan tylsää. Punainen risti on liian kyseenalainen järjestö, johdolla jättipalkat ja tekevät verellä voittoa vaikka saavat ilmaiseksi. Muistan kyllä että tsunami- ja Haitin rahat menivät sijoituksiin, eivät kohteisiinsa.
Kaikki on niin turhaa lopulta. Olis varmaan paras jatkaa kaljan juomista.