Mitä syytä vainoojalla olisi hyökätä Suomeen?

Anonyymi

Jos liittyisimme Natoon niin se voisi olla kyllä syy hyökätä Suomeen . Jos pysyisimme liittoutumattomina nyt vielä toistaiseksi niin uskon että pääsisimme vähemmillä vainoojan ilkeyksillä.
Siis mitä syytä vainoojala olisi hyökätä Suomeen jos emme olisi Natossa?

8

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ukraina ei ole Natossa ja silti se saa maailmalta valtavasti aseapua.

      • Anonyymi

        Näin saisi Suomikin.


    • Anonyymi

      No ehkä näinkin. Mutta jos seka Viro, Latvia, Liettua ja Suomi olisivat NATOSSA, Suomi olisi mitä todennäköisemmin tämön listan viimeinen kohde.

      Sitä olisi jo aika turvallista odotella.

    • Anonyymi

      Mitä syytä sillä olisi hyökätä, jos olemme NATOssa?

    • Anonyymi

      Joo Venäjä tosiaan hyökkäisi yhteen maahan epätodennäköisemmin kuin melkein kolmeenkymmeneen (hyökkäys NATO-maahan on hyökkäys kaikkiin NATO-maihin) kuten Georgia ja Ukraina osoittivat.

    • Anonyymi

      EI ole mitään sellaista perustetta, jolla voi hyökätä toiseen maahan.

      On turha spekuloida miten pitää käyttäytyä, ettei vaan hyökättäisi. Ehkä ei pidä käyttää sukkia sandaalien kanssa koska se voi olla syy hyökkäykselle tai laulaa epävireisesti?

      Hyökkääjä perustelee aina hyökkäyksen sillä, että uhri saa mitä ansaitsee. Se pätee valtioihin ja perheväkivaltaan. Psykopaatti on vaarallinen perheessä ja valtion johdossa.

    • Anonyymi

      Voiko vainooja panna meidät nerisaartoon? On puhuttu myös merikaapeleiden katkaisusta, vainoojalla on siihen tarkoitukseen sukellusveneetkin.

      • Anonyymi

        Teknisesti vainolainen voi vaikka räjäyttää ydinpommin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      375
      9918
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      94
      6278
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      387
      5955
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      160
      4346
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3642
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      87
      3228
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      93
      3195
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      6
      2946
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      2892
    10. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      63
      2889
    Aihe