Täällä nämä Irakilaiset,Afgaanit.Afrikkalaiset syyttävät että nämä pakolaiset saa kaiken heti ja heidän tarvii odottaa asioitaan.
Teille yllämainituille tiedoksi,nämä pakolaiset menee heti työhön,te olette vuosia olleet ,eikä työhaluja ole.
Teille yllämainituille tiedoksi,nämä pakolaiset menee heti työhön,te olette vuosia olleet ,eikä työhaluja ole.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näin on Ukrainalaiset on TERVETULLEET.
Joo, ja se tiedetään myös, että Ukrainalaiset menevät kotimaahansa heti kun sota on ohi, toisin kuin nämä elintasopakolaiset..elintasopakolaiset käyvät vaan kotimaassaan lomailemassa!
Tietenkin valittavat sillä Ukrainalaiset ovat uhka heidän etuuksille.
Turvapaikkaturisteja ei kukaan kaipaa.
Britannia lähettää nyt sitten tulevaisuudessa KAIKKI britanniaan tulevat pakolaiset, paitsi ukrainalaiset, RUANDAAN jossa heidän paperit sitten vasta käsitellään. Sanna Marin taas jakaa jokaiselle lastenpiiputtajalle opiskeluviisumin ja kelarahaa. Migri voidaan Suomessa lakkauttaa. no tuleehan siitäkin säästöä.
Niille valittajille voi sanoa, että ukrainalaiset ovat pakolaisia mutta he itse eivät!
Siinä on valtava ero. Lähi-idän porukat ovat vain laittomasti maahan tunkeutuneita ja jostakin käsittämättömästä syystä Suomi on antanut heidän anoa turvapaikkaa, vaikka siihen ei ole laillisia perusteita. He ovat tulleet tänne vain ja ainoastaan sosiaaliturvamme takia. Nauttimaan ilmaisesta elatuksesta tarvitsematta tehdä mitään.
Niin, eipä heiltä riitä ymmärrystä toisille pakolaisille. Niille oikeille. Ovat heille kilpailijoita ja rasisteja.
Nyt täyttyy sanoa asiat suoraan. Ennemmin 1000 ukrainalaista suomeen kuin 1 syyrialainen. Ja peruste on: että Ukrainalaiset haluavat tehdä töitä. Eivätkä ole todellakaan elintaso pakolaisia.
onhan se ihmeellistä kun nämä ukrainalaiset, oikeat pakolaiset haluisivat heti tehdä täällä työtä, toisin kuin kymmeniä vuosia täällä notkuneet somalit ja Lähi-Idän pellet, joista ei ole mitään muuta kuin kustannuksia.
Jyvät erottuvat akanoista. Ei se sen ihmeellisempää ole.
ja Afrikan p@skasakki on oma rotunsa, pelkkiä loisijoita, kaikki, ilmaiset palvelut kelpaavat, työnteko ei kuulu heidän kulttuuriinsa, vaikka sanan "kulttuuri" käyttäminen tässä tapauksessa on lähinnä vitsi.
ISLAM JA MUSLIMIT ON VALTAUSJÄRESTELMÄ
- nämä pyrkivät täysin olamme ja kultuurimme tuhoamaan omille valanhimoilleen käyväksi ja tapaiseksi.