vaikka venäjä tykittää Ukrainan kaupunkeja maan tasalle ja lahtaa siviilejä niskalaukauksilla maakuoppiin..
Venäjää ei saa ampua eikä pommittaa muuten he alkaa vasta toimiin! Jotenkin näillä on järki ja suhteellisuudentaju täysin hukassa.
Venäjää ei saa ampua eikä pommittaa muuten he alkaa vasta toimiin! Jotenkin näillä on järki ja suhteellisuudentaju täysin hukassa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
No ei Putinia saa pommittaa,,tulee ruosteista panssareja ja vihreitä miehiä
Putiinin joukkiot saa vapaasti pommittaa ja tulittaa aseettomia siviilejä konetuliaseilla kuoliaiksi
Mutta Venäjän puolelle ei saa hyökätä koska putelle tulee siitä pahoja mielen traumoja ja medjevevkiinkin joudutaan laittamaan taas uudet patterit :(
Eipä tietenkään. Saattaa olla että joku tietämätön venäläinen tavallinen talsija alkaa epäillä ettei koko maailma ole Putinin mobilisoiman "rauhanturva-operaation" ( lasten ja aseettomien ukrainalaisten murhaamisen ja infran tuhoamisen ) tukena.
Ampumalla silloin tällöin omalle puolelle ja omaa infraa Putler hakee kansan tukea ukrainalaisten joukkotuhonnalle lavastamalla nämä hyökkääjiksi rauhantahtoista venäjää vastaan. Lavastetuista "vihollisen" iskuista löytyy venäjällä näyttöä myös Suomen suunnalta, Mainilan laukaukset, joilla silloinen Neuvostoliitto antoi itselleen limiittiä hyökätä naapurimaahan.
Jatkuvalla valehtelullaan venäjä ja Putin ovat vetäneet itseltään maton jalkojensa alta. Venäjää ei usko enää kukaan. Ei edes sitä, että sitä joku pommittaisi vaikka näin olisi. Putin on pudonnut omaan valheiden verkkoonsa.
Järki ja venäjä samassa yhteydessä ei oikein pelitä.
Tämä oli hyvä.
Venäjällä on muka oikeus pommittaa toisia, mutta auta armias, jos sitä pommitetaan. Omituista logiikkaa, jos edes voi semmoisesta venäläisten valopäiden kyseessäollen puhua.
Uljas isovenäläinen rotu on utopista haihattelua.
Nauratti kun Venäjä uhkasi kostavansa väitetyn ukrainalaisten helikopteri-iskun Venäjälle :)
Venäjä sotii ja sitten venäjää vastaan ei saisi tehdä mitään. Putinilla ihan omat säännöt sodassa.
SEhän on se isovenäläinen käsitys muut ei ole edes ihmisiä jotka saisi puolustautua
Kuka on kieltänyt sinuakaan tekemästä itsemurhaa?
Ei kenenkään tarvitse tehdä itsemurhaa Putinin takia, sensijaan Putin tappaa täysin syyttömiä ukrainalaisia. Putin yrittää määräillä itsenäisten valtioiden päätöksistä, eikö mulkerolle riitä että vahtisi rajojaan omalla puolella. Yhdelläkään valtiolla ei ole rajoja naapurimaan sisäpuolella.
Vain ksasaarijutkukoronatehtailijat siivotaan - tavan ukrainalainen voi poistua maasta siksi aikaa..
Ehkä Venäjälläkin on soluttautuneita natseja ja siitä johtuu tämä räjähtely.Venäjän valtion media voisi selvittää tätä ongelmaa kansalle,, että räjöhtelystä ei kannata hermostua sillä eliminoidaan vain natseja.
Juu kaaali saastunutta kun kaikki Venäläiset harhaisia he saavat tuhota mutta heihin ei saa kohdistaa mitään Ihan sama Picknik retki vaan Venäjän puolelle vaikka kremlin muuri alas
Venäjä on vitsi , iso semmonen !
Vitsinä iso, muuten pieni. Se on se jatke Putinilla, josta puhutaan.
Kyseessä on erikoispuhdistus. Ruotsissa on myös väriviallista vieraslajia joka pitäisi puhdistaa pois, Putin räjäyttää lian pois. Tilaa Putin kun haluat putipuhdasta!