Ilman järkevää suunnitelmaa,syöttävät joukkonsa surman suuhun,juuri Ukrainan
toiveiden mukaisesti.Eivät malta kerätä riittäviä
voimia hyökkäykseen.Yksittäiset joukkoosastojen etenemiset tiellä helppoja
kohteita.Päivittäin kymmeniä tuhottuja panssareita ja ajoneuvoja,joskus niistäkin
tulee pulaa tota menoo.
Tekeekö venäjä jälleen virheen?
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Putlerin emämoka!
- Anonyymi
Venäjä teki aikoinaan virheen valitessaan Putinin johtajakseen.
Ja nyt Putin on tehnyt lukuisia virheitä. - Anonyymi
Toivottavasti tekee ja seuraavaksi voisivat vahingossa räjäyttää sen Putlerin kalliosuojan.
Sodassa jos missä pitäisi pitää tunteet kurissa jä pää kylmänä. Nyt Putin pelkää, että hänellä ei ole esittää mitään "mahtavaa" voitonpäivänä toukokuun alussa ja se voi johtaa tyhmiin päätöksiin.
Hyvä tietenkin Ukrainalle, Suomelle ja kaikille jos Putin tyrii tämänkin.- Anonyymi
Sinun pitäis kuunnella viisaampiasi! Turha tulla tänne jeesustelemaan oltuasi ihan kaikessa väärässä! Kirjoituksesi eivät todella vanhentuneet arvokkaasti.
Olet puhdasrotuinen Putinin hyödyllinen hölmö joka on tehnyt venäjän ohjailemaa myyräntyötä vuosia!
Ymmärtäisit edes hävetä!
- Anonyymi
Jos Venäjä onnistuisi miehittämään koko Ukrainan, silloin vasta todelliset ongelmat alkaisivat.
Keitä nämä miehittäjät olisivat ja kuinka paljon heitä tarvittaisiin? Kolmivuorotyötä ja porukkaa pitäsi aina välillä vaihtaa. Ukrainalaiset saisivat joka päivä tapettua tai haavoitettua yli sata sotilasta ja virkamiestä. Upseereilla suurin riski. - Anonyymi
Venäjän joukot ovat tottuneet taistelemaan vain siviilejä vastaan.
- Anonyymi
Mahdollisesti Pulteri katsonut elokuvan Puhdistuksen yö, nyt puhdistus venäläisestä roska väestä rojusta myöskin Neuvostoliiton aikaisen sotalaivan tarjoaminen ohjuksen syötiksi oli suunniteltua.
- Anonyymi
Noh, sieläpä ovat kakki myöskin muutaman vuoden takaiset fikusuilja homppeli vainoaja trollit ota sappua hypää sillalta alas , nyt rynkkä kädessä odottamassa omaa 100% varmaa kuolemaansa mitä piru myhäilee aivan varmasti partaansa mikä on vihtahännän myötäilemää suunitelmaa Venäjän johdolta siivuota venäjätaustainen väestö roskasta. Tulossa on murhien näytelmä kosken venäläistaustaista väestöä. Kieltäytyjien kohtalosta puhutaan erikseen joskus 10 vuoden perästä.
- Anonyymi
Tottakai tekee.
Jos Venäjän sodanjohdolle annetaan mahdollisuus tehdä virhe, niin tottakai se tekee.
putin on venäjän sodanjohtaja, mitä enemmän uhreja - sitä upeampi ja sankarillisempi sota. - Anonyymi
Kukapa minä olen maahantunkeutujaa ja miehittäjää neuvomaan, miten heidän pitäisi toimia.
Toivottavasti miehittäjä astuu mahdollisimman moneen miiinaan. - Anonyymi
Nuo tulevat venäjän virheet mahtuvat siihen samaan konkurssiin.
- Anonyymi
Yksinkertaiset Venäläiset etenee ilman vastarintaa tietä pitkin muutamia kymmeniä kilometrejä ja tämän jälkeen Ukrainalaiset laittavatkin huoltokuljetukset poikki ja napsivat saartoon jääneet Venäläiset pois sotilasvahvuudesta.
- Anonyymi
Niin kauan kun joku hyökkää raivon vallassa se tulee epäonnistumaan. Oli kyse nyrkkitappelusta tai sodasta.
Raivon vallassa on sokea faktoille ja tekee järkyttäviä arviointivirheitä. Tämän tietää kuka tahansa kamppailulajia harrastanut.
Putin on taktinen idiootti! Tai sitten hän vihaa kansaansa ja haluaa tuhota sen tarkoituksella. - Anonyymi
Putin on tuhoon tuomittu Ukraina keississä.
USA ja EU syöttävät sotatarvikkeita jatkuvalla syötöllä, aina vaa parempaa .
Putinin rosvojoukot haalivat jo neukkuvarastojen ikivanhoja hehtaaripyssyjä.
Viva Ukraina!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14710853
- 525190
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452393- 302093
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131671Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411502Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291204Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351156Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92915TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317872