Putinin bunkkeri on maailman suurin maanalainen rakennelma. Se on noin 80 kertaa Kheopsin pyramidi tilavuudeltaan. Silti sen lisärakentaminen jatkuu vielä ainakin seuraavat 20 vuotta. Se on niin syvällä että sinne kestää mennä hissillä noin puoli tuntia. Hissit ovat muuten Koneen toimittamia. Malli msanalaiseen verkostoon on otettu muurahaispesistä. Bunkkerin tarkkaa sijaintia ei tiedä kukaan. On arveltu että se sijaitsisi pääosin Tulan kaupungin itäpuolella. Bunkkerin henkilökunta viedään sinne tainnutettuna.
Putinin maanalainen bunkkeri
5
306
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkääkö Putin venäläisten viimein tajuavan tämän teatterin?
- Anonyymi
Putin ja "luotettava" henkilökunta etsii myyrää miehistöstään. Puolet etsii toisesta puolesta kavaltajaa ja sitten tietysti ristiin, on siellä menossa melkoinen piirileikki (kuin DDR aikoinaan).
- Anonyymi
Venäjä on pyramidihuijaus.
- Anonyymi
Joo joo. Jos hissillä kestää laskeutua 1/2 tuntia, se on niin syvä paikka, että siellä kärventyy pieni ihminen. Matalammassakin kuopassa Putinin kelpaa miettiä syntyjä syviä maailman tappiin asti.
- Anonyymi
Bunkkeritarinat ovat aina hyviä.
Osama Bin Ladenullakin oli valtaisat Pakistanin rajalla vuoriin louhitut bunkkerit ja taisteluasemat, kuin kaupunkeja joissa kulki junia kemiallisten aseiden varastojen ja tehtaiden välillä.
Onneksi George Bush jr. toteutti lupauksesna että "terroristit savustetaan luolistaan kuin ketut" niin maailma pelastui.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1406653
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495739- 1234891
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434490Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523892- 623061
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522966Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242402- 422270
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152197