Rasmus Paludanin ristiretki aiheutti taas mellakat

Tanskalais-ruotsalainen äärikristitty jatkaa vihanpitoaan muslimeita vastaan Ruotsissa.
Itse hän kertoo olevansa ristiretkellä edustaen perustamaansa Sankt Jakob Maurerdræberens Sankt Jakob Kirke-kirkkoa.

Paludanilla on melkein yhtä pahat aatokset kuin oli Aito avioliitto ry:n puheenjohtajalla.
Hän haluaa kieltää islam-uskon ja karkoittaa muslimit maasta.
Aito avioliitto ry:n silloinen puheenjohtaja olisi laittanut muslimit maasta karkoituksen sijaan keskitysleirille.

12

112

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lahkolaisilla on sormensa jokaisessa sopassa.

    • ”Itse hän kertoo olevansa ristiretkellä edustaen perustamaansa Sankt Jakob Maurerdræberens Sankt Jakob Kirke-kirkkoa.”

      Tämä Rasmus Paludan on tosiaan melkoinen äärioikeisto fanaatikko.
      Hän on perustanut oman puolueen tanskassa Stram Kurs -puolue, sekä oman kirkon, johon hän on nimittänyt itsensä arkkipiispaksi.

      Paludan on myös tuomittu kunnianloukkauksista ja kiihottamisesta kansanryhmää kohtaan. Jota hän näemmä tekee edelleen. Hänet on myös saatu kiinni puheistaan kovasta fetissiseksistä 13–17-vuotiaiden alaikäisten kanssa.

      Paldanin mukaan ”Kirkon nimeksi tulee Sankt Jakob Maurerdræberens Kirke.”
      Ja hän onkin verkostonsa kautta hankkinut jo paikkoja tälle kirkolle.
      ”Haluamme todella pitää jumalanpalveluksia ja kursseja aidosta kristinuskosta, jotka Tanskan kansalliskirkko on hylännyt, koska Tanskan kansalliskirkko palvoo islamia.”

      Paldan väittää sitä kristilliseksi kirkoksi, vaikka he väheksyvät Jeesusken opetuksia toisen posken kääntämisestä. Heidän idolinsa on tarunhohtoinen Pyhä Jaakob, koska tarun mukaan hän ” veti miekkansa tarvittaessa.” eli soti Espanjassa muslimeja vastaan.

      No, samalla linjalla hän on tuon antigerder liikkeen kanssa. Esimerkki siitä, mihin fundamentalismi pahimmillaan johtaa!

    • Tämä Paludan imee lähelleen näemmä rikollisliigoja:
      ”Thornbergin mukaan poliisi epäilee, että joillakin väkivaltaisuuksiin osallistuneilla henkilöillä on yhteyksiä rikollisjengeihin, kertoo muun muassa SVT. Poliisi on tehnyt yhteistyötä turvallisuuspoliisin (Säpo) kanssa.”

      ”Thornberg sanoi Aftonbladetin mukaan, että poliiseja yritettiin tappaa. Hänen mukaansa kyse ei ollut ”tavanomaisista vastamielenosoittajista”.”
      ”Hysingin mukaan rikolliset käyttivät mielenosoituksia hyväkseen. Hänen mukaansa yllytystä poliisin kohdistuvasta väkivallasta on tullut ulkomailta sosiaalisen median kautta.”
      HS ”Ruotsin poliisi epäilee, että väkivaltaisuuksiin osallistuneilla on yhteyksiä rikollisjengeihin” 18.4.

      Tästä on joillakin herännyt epäilys, että toimivatko he Venäjän kanssa yhteistyössä.

      On näkemys että Paludan ihan tarkoituksella haluaa nähdä väkivaltaisia reaktioita, siksi hän yllyttää ihmisiä toinen toistaan vastaan.

      • "Tästä on joillakin herännyt epäilys, että toimivatko he Venäjän kanssa yhteistyössä."

        Hyvinkin todenäköistä.

        Venäjän kanssa yhteistyössä toimi isommista nimistä myös Trump ja nyt Orban ja Marie Le Pen.
        Ja pikkukihoja on Suomessakin Turtiaisesta lähtien.
        Välillisesti on myös paljon nykyisiä persuja Halla-Ahosta lähtien, mutta nyt ne ei sitä uskalla enää sanoa, mutta välikäsi-Orbanille kyllä tukensa antavat.


      • Pe.ku kirjoitti:

        "Tästä on joillakin herännyt epäilys, että toimivatko he Venäjän kanssa yhteistyössä."

        Hyvinkin todenäköistä.

        Venäjän kanssa yhteistyössä toimi isommista nimistä myös Trump ja nyt Orban ja Marie Le Pen.
        Ja pikkukihoja on Suomessakin Turtiaisesta lähtien.
        Välillisesti on myös paljon nykyisiä persuja Halla-Ahosta lähtien, mutta nyt ne ei sitä uskalla enää sanoa, mutta välikäsi-Orbanille kyllä tukensa antavat.

        Kyllä tuokin asia varmaan selviää.


    • Anonyymi

      Ei kyseessä mikään ”äärikristitty” ole. Puolueensa arvotkaan eivät vastaa kristillisiä arvoja. Äärioikeistolaisuus on ihan eri asia kuin ”äärikristillisyys”

      • Ikävä kyllä nuo kaksi kietoutuvat toisiinsa aika tavalla. Näillä kun on paljon samoja tavoitteita.


    • Anonyymi

      Kohta alkaa Venäjän ristiretki Suomeen ja tulee parampaa ajateltavaa näilläkin palstoilla. Kuten sitä, että onko omat tilit selvät Herran kanssa.

      • "Kuten sitä, että onko omat tilit selvät Herran kanssa"

        Teitä Putinia Herrana pitäviä on vain pieni osa suomalaisista.
        Tokihan Putin on äärikristitty ja teidän idoli.


    • Anonyymi

      Parasta pitää kristillisiä herätyskokouksia kauppakeskuksissa ja jakaa traktaatteja muslimeille niin joko peräytyvät ihan omaan maahansa tai kääntyvät kristityiksi. Hengelliset laulut vaan soimaan joka nurkalle.

      • Anonyymi

        2. Piet. 3:9 Herra on pitkämielinen teitä kohtaan, sillä hän ei tahdo, että kukaan hukkuu, vaan että kaikki tulevat parannukseen.


    • Anonyymi

      Kun täyttää maan apukoululaisilla niin jälki on sen mukaista 🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      37
      2142
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      56
      696
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      40
      643
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      65
      509
    5. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      492
    6. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      490
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      490
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      15
      470
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      458
    10. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      457
    Aihe