Rintojen pienennys

Anonyymi

Millä perustein olette päässeet kunnnalliselle rintojen pienennysleikkaukseen, pitääkö olla jättisuuret rinnat, että sinne ensinnäkin pääsee? Onko joku tietty kuppikoko, vai katsotaanko kokonaisuutta, onko vaivaa, miten roikkuvat, muut mittasuhteet?

3

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos rinnoistasi on terveydellistä haittaa (esim. kipu kävellessä/juostessa), aivan varmasti vakuutus maksaa pienennyksen, riippumatta kokoon.

      Maksaahan vakuutus silmäluomileikkauksenkin jos riippuvat luomet haittaa näkoä ja saa aikaan päänsärkyä.

    • Anonyymi

      Julkiselle rintojen pienennysleikkaukseen pääsy ei niinkään katso rintojen kokoa sinänsä, vaan suurista ja painavista rinnoista aiheutuvia haittoja kuten selkä- ja hartiakipuja, joita ei voida hoitaa muulla tavoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3461
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2336
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1848
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1417
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe