Erkki Tuomioja ei voisi jatkuvasti päästellä suustaan näitä mielipiteitään ellei hänellä olisi vankkaa kannatusta sosiaalidemokraattisessa puolueessa. Tämä on siis sos.dem puolueen tukema kanta . On turha pehmistellä hänen sanomisiaan. Hän välittää puolueen viestiä ja on siksi valittukin ulkoasianvaliokunnan varapuheenjohtajaksi ja Pohjoismaiden neuvoston presidentiksi.
Erkki Tuomioja edustaa sos dem puolueen kantaa
Anonyymi
1564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Aivan . Ei hän ole mikään vanhentunut höperö ja jos olisi niin silloin hänet ainakin pitäisi heti siirtää sivuun eikä hoitaa Suomen asioita. Olisi edesvastuutonta antaa sekopään hoitaa Suomen asioita. Nythän ei niin kai ole joten Tuomioja paljastaa sossarien todellisen karvan.
Vuoden 2018 presidentinvaalikeskusteluissa SDP ilmoitti linjakseen: Ei Natoon.
Valehtelua Niinistö?
Presidenttiehdokas, Kokoomuksen Niinistö: Ei Natoon.
Lissabonin sopimuksen artikla 42.7 riittää.
Valehteleva presidentti Suomessa on skandaali.
Erkki twistaa eikä siitä nauti
näin tiesi jo Juice
Onko myös eki jauhopoppoota, vaikuttaa aneemiselta
Ymmärtäkää nyt vähän Erkkiäkin Erkki on jo höperö ja kokenut kaksi suurta tragediaa elämässään ensin NL kaatuminen ja nyt vielä Suomen luisuminen Natoon itäisen paratiisin ulottumattomiin.
Erkki papparainen huomaa elämäntyönsä ja aatteensa täysin turhuudeksi se on kova paikka ihmiselle jolla on loistava tulevaisuus enään takana ihmisen fyysisen eliniän rajoittaessa maallista taivallusta .
Erkki papparainen voisi nyt keskittyä vaikka Bingon pelaamiseen ja postimerkkien keräilyyn ja jättää nämä asialliset hommat viriileille ihmisille jotka elävät tätä päivää.
Erkki Tuomioja edustaa sos dem puolueen kantaa sitten kun eniten peloteltujen edustajien sotapsykoosia on saatu ensin livennettyä.
Erkin elämäntyö taitaa olla mennyt Tehtaankadun kuriirina ja DDR:n uskollisena oppilaana. Höperyyttään on paljastanut syvimmät salaisuutensa
Eki taisi vain ”terastaa” poliittisen uransa! Ei vanha YYA-mies opi uusille tavoille!
Erkistä ei ota selvää Erkkikään.
Erkki on tainut saada kaikki opit jo isoäidiltään. ja Tehtaankatu on huolehtinut lopusta.
Vanhuuden höpöryyttään tai paniikissa on paljastanut todellisen minänsä
Erkki elitistinen kgb:n muinaisjäänne mölisee demokratian rattaissa Venäjän hirmuhallinnon sympatioita.
Erkille tekisi hyvää istua pari kuukautta kellareissa ilman pesua ja heikolla ravinnolla.
Välillä haistella katujen mätäneviä ruumita ja joukkohautoja.
Erkki ole kerrankin mies ja matkusta Ukrainan rintamalle
vaikka ajamaan ruumis kuljetuksia!
Mielenkiinnolla odotan mitä hän seuraavaksi möläyttää.
Erkki pitäisi sulkea johonkin laitokseen nyt kriisin ajaksi ettei vaan höperrä mitään peruuttamatonta ja tee vahinkoa enempää maallemme .
Erkillä on nyt vaan vähän liikaa kierroksia psykoosissaan lääkkeet kohalleen ja lepoa kyllä se Erkkikin siitä sitten asettuu...
Erkki voisi ostaa nyt vanhoilla päivillään Pietarin esikaupungista vessalla varustetun pienen asunnon ja harrastella jollain pienellä paikallisella puutarhapalstalla vihanneksien kasvatusta joita ei tahdo enään paikallisista kaupoista saada näin hän voisi elää sosialistisen unelmansa todeksi vielä kun on hänelläkin vähän aikaa nauttia eläkepäivistään.