Ihmettelen, miksi v-sanaa käytetään kuin se olisi jokin hienokin sana. Itseäni hävettää kuunnella sen sanan käyttöä monissa yhteyksissä.
Perustaltaanhan kyseinen sana on naisen sukuelimen haukkumasana, mitä fiksua tai ideaa on käyttää kyseistä sanaa vahvistamaan omia puheitaan, mielestäni sen käyttö pilkkaa naisia.
v-sanan käyttö
6
526
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki eivät varmaan edes tiedä sanan merkitystä, käyttävät sitä kun ovat toisten kuulleet sitä käyttävän.
- Anonyymi
No viddu, oon samaa mieltä.
- Anonyymi
MInulla oli vanhmpi nainen ystävänä vuosia. Hänen aikamies pojat,mamman pojat 2kpl. asui äidin kanssa. Nainen viljeli tuota sana kaikessa. Liekkö tarttunut pojilta kun hekin viljelivät tuota sanaa? Tartu minuunkin.Huomasin sen aina kun jo lausunut. Kun naisen kanssa sukset meni ristiin.Lopui minulta aikuiselta naiselta tuon sanan viljely.Kyllä kirosanat tartuu oli nuori tai vanha jos on vaikka vain 1 ihminen joka joukossa kiroilee. Hauskaa vappua Itä-Helsinki. Aikuinen nainen joka ei enää 3 vuoteen kiroilut.
- Anonyymi
riippuu milllaisissa porukoissa liikkuu. Itse en juurikaan v-sanaa kuule . Enempi ns. harvinaisuus omissa ympyröissäni,
- Anonyymi
Samoin tunnen minäkin. Mitäs jos tuon hokeman tilalla käytettäisiin miehen alapään elimen nimeä joka käänteessä?
- Anonyymi
Itselläni oli Huom! Oli ystävä vanhempi eläkeläisi nainen joka viljeli tuota V-sanaa koko ajan.Uskoin littyi siihen hänen koti asui 2 akatonta vanhaa poikaansa.Jotka dokasivat aina kaljaa ja juuri tuota V-sanaa viljellen kaikialla.Joten Hänkin viljeli.Tartuu kirosanta! Juri kun naisena san V- huomasin lian myöhän. Sanasta pässyt eron kun meillä meni sukset ristin vuosi 2019 kesä.Luojan kiitos minulta vanhalta naiselta kirosana jäi.Seura,ihmiset elämässä ikään katsomatta vaikuta kirosanojen käyttöön.Kun kiroilevista ihmisitä pääsee eroon.Loppu itseltäkin kiroilu.terv. Itä-Helsinki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504730Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2054671Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211311- 1841169