Lähi-Idän Sota pitäis saada

Loppumaan nopeasti jota on kestänyt 50 vuotta ja sitten muut sodat, Nuija Sota
Mareeni.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessa hyvin moni edistyksellinen on esittänyt neuvotteluratkaisua Venäjän ja Ukrainan välille, kuten myös Lähi-idän kiistaan juutalaisten ja arabien välille.

Lähi-idässä ongelma ratkeaisi, jos sekä USA lopettaisi aseavun antamisen Israelille että Abrahamin pojan Iisakin Saara vaimon ja Iisakin jalkavaimon välinen kiista saataisiin neuvotteluratkaistua.
Saaran pojan jälkeläiset ovat juutalaisia ja erämaahan ajetun jalkavaimon pojan katkeroituneet jälkeläiset arabeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Loppumaan nopeasti jota on kestänyt 50 vuotta ja sitten muut sodat, Nuija Sota
Mareeni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu