On nyt nähtävissä samaa röyhkeyttä kuin ja sanan helinää kuin 2 maailmansodan alettua. Että laittakaapa nyt suomen herrat suuta soukemmalle. Ja liennytystä peliin, naapurissa on edelleen suurvalta vaikka sitä media ja nato on väjätellytkin.
Suomen "herrat"
Anonyymi
26107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Noniin putinistitrollit, aika pistää suuta soukemmalle. Eihän teidän juttuja kukaan kuuntele tai usko. Takaisin jumalanpalvelukseen varmistamaan että Putin pääsee turvallisesti takaisin bunkkeriinsa pahaa maailmaa piiloon.
Virolaiset on rakkikoiria jotka loisivat muiden NATO maiden rahoilla. Nyt haetaan Suomea Viron elättäjäksi NATO joukkoon.
Sotatrollit tulee Venäjältä. Venäjähän se hyökkäilee naapurimaihinsa…
Kyllä rauhanliitto turvallisen ja vakaan venäjän kanssa on parasta mitä voimme saavuttaa.
Rauhanliitto umpikieron ja lukutaidottoman naapurin kanssa joka ei sopimuksia noudata? Ei tule tapahtumaan. Kremlin rosvojoukko pysähtyy vain väkivallan uhalla. Se on jo nähty.
Näinhän se olisi, mutta kun nyt on vauhtiin päästy ja alamäki aukeaa, ei vauhtia voi pysäyttää.
Kovasti pitää Venäjän rauhoittua ja lopettaa sotakiimanss ennenkuin rauha saadaan Eurooppan. Putinilta se ei onnistu
No jos sitä sekasortoa maailmaan halutaan niin sitten....Turha luullaan ettei siltä sitten anerikkakaan välty...minkä taakseen jättää sen edestään löytää.. paras sitten alkaa länsimaissa varautumaan ruokavaraston kasvattamiseen....ja kaupunkilaiset kasvattamaan oma ruokansa....
"...Turha luullaan ettei siltä sitten anerikkakaan välty..."
Et taida oikein ymmärtää itsekään mitä kirjoitat.
Mutta kun ei ne Amerikan sotateollisuuden osakkeet mitään tuota jos emme pääse varustautumaan ja ehkä vielä sotimaankin.
Jos ja kun sota syttyy niin eturintamaan nuo Naton kannattajat. Kyllä nyt viimeinkin paljastuu Niinistökin kettumaisuus suomea kohtaan.
Suomi-koiran räksytys loppuu kun on ruutijäljet otsassa.
Tiedätkö, mitä Raamatussa sanotaan venäjän tulevaisuudesta?
En tiedä mutta epäilen kompaa, eli ei mitään!
https://sverigesradio.se/radio-sweden-russian-podcast-war-ukraine
Kuunnelkaas taas omalla kielellä venäläiset trollit, totuus .
Nato ja Ameriikka varoitti teitä venäläisiä mutta te vain naureskelitte lännen hysteriasta.
Nyt Ukrainalaiset repivät teidän sotilaat kappaleiksi.
Suomen "pimut" pikemminkin.
Tyhmä kuin saapas, sopii sinuunkin.
Venäläiselle tyhmyydelle ei kuitenkaan pärjää kukaan. Varsinkin sotaidon tyhmyys kukoistaa vainoojan joukoissa. Ukrainalaiset repivät tyhmät vainoojat kappaleiksi.
Venäläistä tyhmyyttä koitetaan peitellä kovilla siviileihin kohdistuneilla pommituksilla ja atomipommeilla uhkailuilla.
Ukrainan sodankin syy oli venäläinen tyhmyys ja kateus.
Hyökkää se RYSSÄ jokatapauksessa, kaikki voima on suunatava itään ja koko kansa suomalaiset sitten asemiin ottamaan ryssää vastaan työkalut tanassa.
Suomenkin kärkipoliitikot ovat riisuneet naamionsa Putinin tapaan. Natoon pitäisi päästä , jotta voidaan pottuilla Venäjälle oikein olan takaa ja sitten luikkia isojen poikien sekä taa. Melko lapsellista touhua!
Naapuria johtaa pieni ja pienimielinen psycho-natsi. Nyt Venäjän kansan pitäisi toimia ja suistaa tämä hullu maailmanrauhaakin jo aivan tarpeettomasti uhkaileva natsi pois vallasta.
Eikö venäläiset Hitleriä ja natseja vihaavana kansana vieläkään tajua, Kremlissä pitää komentoaan natsidiktaattori aivan Hitlerin tyyliin?
Prl johtajat sotikoot itse kukkoilusotansa
Venäjällä on Herra vallassa. Suomen herroista toki voi jankuttaa. Jankuttajat ovat niitä "yhden Herran palvelijoita"....
Karma rankaisee Kremlin johtajia ja sotapäälliköitä.
Karman toimivuutta osoittaa jo pakotteetkin ja myttyyn menevä sotaretki.
Mitä kylvät sitä niitä
Voi se epätoivo, epäileväisyys, pelko ja viha, yhteen lyöttäytyneenä ja traumaperäiset lapsuuden muistot pään syövereissä saada sellaisen pelkotilan aikaiseksi, että kärpäsistäkin tulee yhtäkkiä vihollisia. Jokuhan se Venäjän johtajista pelkäsi niitäkin...olisko psykoosi iskenyt ja yölliset lasten kirkuvat äänet pitäneet hereillä. Ei huolta, kyllä sitä olisi apua saatavana, jos ei pelkäisi nukkuessaan saatanan tuleva pistorasiasta. No, siksi vaan pumppaa rauhoittavia ja valvoo, valvoo ja valvoo.
Raiskatut naiset vaikeroi seuraavana yönä ja pakko jo ottaa viimein unenvaivuttajia. On se Putinin elämä ihanaa.
Putin on SEURAAVISSA elämisään kokeva sotaa, nälkää, kauhua .