Nuori, bussilla matkustava nainen kuuntelee e-kirjaa ja painelee vähän väliä
aina jännittävässä kohdassa kirjaa bussin STOP-nappulaa typertynyt ilme kasvoillaan. Bussi tietenkin pysähtyy ja kuljettaja tulee närkästyneenä katsomaan, kun kukaa ei jääkkään pois.
Mainos suorastaan halveksuu bussinkuljettajien työtä; annetaan kuva, että työtään
tekiviä ihmisiä saa kiusata idioottimaisuuksilla. Kai bussikuskitkin saisivat ajon aikana kuunnella e-kirjaa ja aina jännittävässä kohdassa painaa vaikka jarrua,
Book-Beat ym e-kirja ääliöt.
Anonyymi
1
162
Vastaukset
- Anonyymi
Book beat saisi ihan oikeasti tehdä sellaisen mainoksen, jossa bussi kuski kuuntelee jotain äänikirjaa ja painelee jarrua aina jännivässä kohdassa. Kyllä bussi
kuskillakin pitää olla o i k e u s kiusata matkustaja, jos kerta book beatin mielestä e--kirja ääliöillä on o i k e u s k i u s a t a bussikuskia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401898- 1861601
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461230Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40769
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23712Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627