Miten voi venäjällä olla niin huono tuuri, että sen länsirajoilla on niin paljon epäystävällisiä valtioita?
Epäystävälliset kansat.
12
107
Vastaukset
- Anonyymi
Putinin Venäjähän onkin maailman ystävällisin ja enkelimäistä pelastusta Ukrainassa operoiva ihanne valtio, jossa lempeä presidentti ja valistunut kansa.
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/a/rankka-lista-nama-ovat-moskovan-kaymia-sotia-1945-2017-65104/#84bd59eb
Venäjä ts.entinen Neuvostoliitto on ollut sotimassa useissa maissa ja hyökännyt myös naapurimaihin. Putin vaan entisenä KGP-kasvattina on poikkeuksellisen raaka ja häikäilemätön,. Venäjän mainehaitta on nyt niin suuri, että sillä on pitkälti vaikutusta siihen mitä venäläisistä ajatellaan, mutta he saavat kiittää siitä Putinia.
- Anonyymi
Epäystävälliset maat kuuluvat puolustusliitto Natoon.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008662094.html
Venäjä itse on huono naapuri, arvaamaton ja häikäilemätön.
- Anonyymi
Maailmalla on menossa ajojahti. Ne yrittää kaataa venäjän.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000008664755.html
Eiköhän se ole päinvastoin. Venäjän ajojahti on mielipuolista naapurimaita kohtaan . Venäjä on yhtä sairas kuin sen johtajakin. - Anonyymi
Mikään niin matala ei edes voi kaatua. Tunkio tosin pyrkii yhtenään valumaan naapurin puolelle.
Venäjä saa olla ihan rauhassa kun vain älyäisi pysyä rajojesa takana. Hakee taas huomiota kuin pahin koulukiusaaja, kun muuten kukaa ei ole siitä mitenkään kiinnostunut.
- Anonyymi
Miten voi venäjän länsirajoilla olevilla valtioilla olla niin huono tuuri, että niiden itärajalla on niin erityisen epäystävällinen roistovaltio?
Sepä se. Venäjä toiminnallaan saa aikaan juuri sen, mitä se haluaa estää.
- Anonyymi
On se todella huonoa tuuria, että heidän täytyy elää tällaisten epäystävällisten maiden naapurina.
Ehkä he kuitenkin kestävät sen epäkohdan.
Siihen auttaa varmaan se, että he ovat itse maailman kehittyneimpiä maita, lempeine johtajineen, avarakatseisine virkamiehineen, ja todellakin valistuneine kansoineen.
Tekninen kehitys on heillä huippuluokkaa, mihin he enää tarvitsisivatkaan tällaisia epäystävällisiä maita?
Ei heidän tarvitse ostaa epäystävällisistä maista mitään, koska heillä on jo kaikki, ja he osaavat tehdä ja kehittää nykyaikaakin edellä olevaa teknologiaa, mukaanlukien vaatehuolto ja ilmastoidut, näköalalla varustellut hygieniahuoneet.
Muiden pitäisi mieluumminkin ottaa heistä mallia, ja muuttua ystävällisemmiksi. - Anonyymi
Natsikortti on vielä lyömättä pöytään.
- Anonyymi
On se outoa, varsinkin kun Suomen naapurissa on ollut vain ystäviä?
🤔
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1138085Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4097283Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804554Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294299Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-22953Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032709- 1082486
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332465Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202125Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11997