Ulkopaikkakuntalaisia huvittaa tamperelaisten tapa möllöttää esimerkiksi päin aurinkoa. He arvelevat tamperelaisten miettivän mikä ihme se oikein on, kun ei sitä saa kädellä haromallakaan kiinni.
Tamperelaisen tunnistaa kadulla möllöttämisestä
Anonyymi
1278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tampereella ei juurikaan korkeilla ÄO luvuilla juhlita!
Tampere julistautuu Nato inolla 3 Ms ensi iskun ottajaksi.. Teillä on lennosto ja putinilla Pietari. Nato koneet ovat ydinalustoja joita Joe hankkii teidän kaupungilenne..
Täällä saattaa olla enemmän aikaa pysähtyä olennaisten asioiden pohtimisen äärelle kuin toisaalla, jossa kuljetaan pinnallisesti kiireellä itseään tehostaen.
Varmaan ne, jotka joutuvat asumaan uusissa, pimeissä ja ahtaissa kuilumaisiin tihentymiin rakennetuissa asunnoissa töllöttävätkin ulkona aurinkoa ja taivasta,, joita ei omaan hämärään asuntoon näe.
Tällä menolla kaupunki tyhjenee entisestään.
Mistäspäin aloittaja oikeen on. Oliskohan hesasta ja päihdeongelmainen.
Olen tamperelainen. Tuo havainto on ulkopaikkakuntalaisen tekemä.
Hyvin kirkkaasti aurinko paistanut tänään tampereen alueella.
Siinäpä sinulle on paljon ajateltavaa,
toki kun et käsitä ,
että huomattavasti kehittävämpää olisi ajatella omaa elämääsi,
no tätähän et kirjoituksesi perusteella voi edes ymmärtää.
Huuhaa innanen sai innoituksen tauluihinsa nimenomaan tamperelaisista !
Varmaankin olet huuhaa-fani.
Toisaalt taas se voi olla vapaa-ajatustauolla.