Tänään Vanhalla?

Olen taas liikkeellä Vanhan suunnassa. Sopiiko tapaaminen Laiskajaakon merkeissä klo 19? Jos ei, niin miten olisi Hatanpään valtatie 1 Hotelli Ilveksen baari klo 14 huomenna?

4

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen lopettanut kokonaan päihteiden käytön. En tupakoi enkä käytä alkoholia enää. Pääsin niistä vihdoin eroon ateismin avulla. Kaikki tuntemani uskovaiset miehet polttavat kuin korsteenit ja salajuopottelevat. Itsekin olin tässä enemmän tai vähemmän mukana ulkoisen paineen vuoksi (kuten olin olevinani uskovainen vaikka en ole koskaan oikeasti uskonut Jumalaan).

      • No mutta hyvä ystävä, enhän minä ole pyytänyt sinua juopottelemaan kanssani. Ihan perinteinen pullakahvi piisaa minulle... :)

        Paiskataanko vihdoinkin kättä?


      • Super-Hessu kirjoitti:

        No mutta hyvä ystävä, enhän minä ole pyytänyt sinua juopottelemaan kanssani. Ihan perinteinen pullakahvi piisaa minulle... :)

        Paiskataanko vihdoinkin kättä?

        Mistä sait päähäsi, että pidin avausta kahvikutsuna tai juopottelukutsuna? En kai minä nyt ihan tuntemattomien kanssa ole ryntäämässä pää märkänä suoraan kahville? Ensin pitää tutustua ja sinä tosiaan olet ihan outo, vasta nikkisi rekannut, joten ihmettelen, että olet heti uimassa liiveihin?


    • Anonyymi

      Viimeksi "hessun"piti tavata luomiaan kilpailijoitaan Ironmikess nimimerkillä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      180
      11289
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      56
      5371
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2620
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2296
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1725
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1383
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1309
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1216
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1129
    Aihe