Mikäli Venäjällä ei ydinaseita olisi, menisi tasan mikrosekunti, kun NATO:n tankit vyöryisivät Moskovaan. Ja tämä on fakta.
Että se siitä puolustusliitosta.
Että se siitä puolustusliitosta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mee nukkumaan takasin, kun tuo turinasi on pahan kahvin aiheuttama mahan kurinaa, ja vessas on varattuna jatkuvasti.
Kyllä näin on, jos rehellisesti sanotaan, johtuen siitä että nato on usan hallinnoima sen käsikassara, jolla pyritään tuhoamaan venäjä. Jos nato olisi eurooppalainen, mihin pitäisi pyrkiä, ei ukrainassa nyt sodittaisi, se on selvä.
Euroopassa ei tule olemaan rauhaa ja menestystä ennen kuin tämä maanosa seisoo omilla jaloillaan, eikä vilkuile koko ajan rapakon taakse, ei sieltä tule kuin ongelmia.
EU on ihan riittävän vahva vastavoima venäjälle, myös sotilaallisesti ja vahvistuu silläkin alueella koko ajan, Saksan satsausten myötä. On suorastaan häpeällistä että tällainen vauras 550 miljoonan ihmisen yhteisö ruikuttaa jenkkejä avuksi.
Ei nytkään jenkeillä ole mitään halua lopettaa sotaa, vaan pitkittää sitä heikentääkseen venäjää ja hyötyäkseen tilanteesta.
Siinä suhteessa Trump oli ainakin oikeilla jäljillä, että halusi Euroopan itse ottavan vastuuta itsestään.
Jos ei olisi ollut Natoa niin Neuvostoliiton tankit olisivat vyöryneet Atlantin rannalle jo 60 -70 vuotta sitten. Se ei kuitenkaan olisi estänyt Neukkulaa romahtamasta omaan mahdottomuuteensa ja kansoja vapautumasta totalitaarisen imperiumin kahleista. Kun sitten Putinin kommunatsistinen imperiumi olisi saatu pystyyn ja tarpeeksi tankkeja kommunatsien armeijalle niin taas oltaisiin höökimässä Atlantille ellei Natoa vieläkään olisi. Suomi olisi tietenkin jo vallattu ja täällä olisi Putinin komento. Puolet kansasta olisi raijattu Siperiaan ja tilalle olisi tuotu venäjänkielistä herrakansaa.
Ei kannattaisi vankeja ottaa.