Kremlin lehmä ammuu - taas

Anonyymi

Zaharova kutsuu oligarkkien varojen siirtämisestä Ukrainan tueksi "idioottimaiseksi". Andrei Klimov kommentoi, että yrittäjien pitäisi itse haastaa amerikkalaiset oikeuteen. Ivan Abramov kommentoi, että jos länsi takavarikoi venäläisten omistuksia ulkomailla, me takavarikoimme teidän kansalaistenne omistuksia.

Mikähän valtio kaappasi eli ryösti 10 miljardin edestä liisattuja lentokoneita ihan niiku vastikään?

Daah!

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, mutta oli sekin röyhkeä veto, kun Joe-setä hotkaisi Afganistanin valtion länteen talletetuista varoista puolet eli n. 2 mrd. $ WTC 11/9 -uhrien hyväksi.
      - Pitäähän toki köyhän vuohipaimenen maksaa pilvenpiirtäjien tuhosta Manhattanilla ja reiästä Pentagonista, jeps.

    • Anonyymi

      niiin, lentokoneet otettiin sen jälkeen kun länsi takavarikoi 300 miljardia venäläisiä varoja. 300 miljardia on vähän suurempi luku kuin 10 miljardia, jos et sattunut tietämään.

      • Anonyymi

        Venäjän valtion 300 miljaaardia on jäädytetty, niitä ei ole varastettu eikä käytetty vielä mihinkään. Syytä olisi käyttää ainakin Ukrainan jälleenrakennukseen. Sama koskee oligarkkien ja hallinnon edustajien varoja ulkomailla.

        Venäjä omi eli pölli eli varasti lentokoneet itselleen. Ei siis takavarikoinut, jäädyttänyt tms. lentokoneita vaan VARASTI.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Venäjän valtion 300 miljaaardia on jäädytetty, niitä ei ole varastettu eikä käytetty vielä mihinkään. Syytä olisi käyttää ainakin Ukrainan jälleenrakennukseen. Sama koskee oligarkkien ja hallinnon edustajien varoja ulkomailla.

        Venäjä omi eli pölli eli varasti lentokoneet itselleen. Ei siis takavarikoinut, jäädyttänyt tms. lentokoneita vaan VARASTI.

        Mistäs venäjä saa varastettuihin lentokoneisiin varaosia?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      53
      2371
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      95
      2075
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      96
      2044
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1937
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1795
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      527
      1675
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      9
      1592
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      50
      1407
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1353
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      75
      1329
    Aihe