Kremlin lehmä ammuu - taas

Anonyymi

Zaharova kutsuu oligarkkien varojen siirtämisestä Ukrainan tueksi "idioottimaiseksi". Andrei Klimov kommentoi, että yrittäjien pitäisi itse haastaa amerikkalaiset oikeuteen. Ivan Abramov kommentoi, että jos länsi takavarikoi venäläisten omistuksia ulkomailla, me takavarikoimme teidän kansalaistenne omistuksia.

Mikähän valtio kaappasi eli ryösti 10 miljardin edestä liisattuja lentokoneita ihan niiku vastikään?

Daah!

4

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, mutta oli sekin röyhkeä veto, kun Joe-setä hotkaisi Afganistanin valtion länteen talletetuista varoista puolet eli n. 2 mrd. $ WTC 11/9 -uhrien hyväksi.
      - Pitäähän toki köyhän vuohipaimenen maksaa pilvenpiirtäjien tuhosta Manhattanilla ja reiästä Pentagonista, jeps.

    • Anonyymi

      niiin, lentokoneet otettiin sen jälkeen kun länsi takavarikoi 300 miljardia venäläisiä varoja. 300 miljardia on vähän suurempi luku kuin 10 miljardia, jos et sattunut tietämään.

      • Anonyymi

        Venäjän valtion 300 miljaaardia on jäädytetty, niitä ei ole varastettu eikä käytetty vielä mihinkään. Syytä olisi käyttää ainakin Ukrainan jälleenrakennukseen. Sama koskee oligarkkien ja hallinnon edustajien varoja ulkomailla.

        Venäjä omi eli pölli eli varasti lentokoneet itselleen. Ei siis takavarikoinut, jäädyttänyt tms. lentokoneita vaan VARASTI.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Venäjän valtion 300 miljaaardia on jäädytetty, niitä ei ole varastettu eikä käytetty vielä mihinkään. Syytä olisi käyttää ainakin Ukrainan jälleenrakennukseen. Sama koskee oligarkkien ja hallinnon edustajien varoja ulkomailla.

        Venäjä omi eli pölli eli varasti lentokoneet itselleen. Ei siis takavarikoinut, jäädyttänyt tms. lentokoneita vaan VARASTI.

        Mistäs venäjä saa varastettuihin lentokoneisiin varaosia?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3070
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      8
      2117
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      112
      1732
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1056
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      982
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      129
      956
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      754
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      50
      687
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      66
      675
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      645
    Aihe