Kokoomus ja kepulit on neuvostoajan putinisti natseja eli kotirysssiä ja niitä on joka helvetin virastossa ja hallintosysteemissä eikä ikinä mitään yhteiskunnan ja kansan hyväksi. yks witun hihhuli paskaläjä kävi espalla vappu autoilemassa kansan iloksi.
Tuomioja on ihan oikeassa
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ole ikinä arvostanut demareita mutta tässä Erkki Tuomioja osu oikeaan. Erkki uskalsi sanoa totuuden.
Selvä.
Onneksi meillä on naapuri joka mielellään tulee ja suorittaa denatsifioinnin.
Vois ne Putinistit painua venäjälle itsekin ettei tartte kyyditä.
Verohallinto, ely, poliisi , oikeuslaitos, puolustusvoimat, valtionyhtiöt, ev.lut kirkko täynnä kepulien ja kokkeleiden elättejä.
Vihollisensa (Suomen viranomaiset) vihollinen (Venäjä) on aloittajan harhaisten kuvitelmien mukaan hänen ystävänsä.
Mitä tuo on suomeks?
HS: Erkki Tuomioja valmis äänestämään Naton puolesta.
Kansanedustaja Erkki Tuomioja kertoo Helsingin Sanomille olevansa valmis äänestämään Nato-jäsenyyshakemuksen puolesta eduskunnassa.
Tuomioja sanoo HS:lle ajattelevansa, ettei olisi syytä ”periaatteesta äänestää vastaan”. Hänen mielestään jäsenyyttä kohti ollaan menossa, ja siksi sen taakse on saatava laaja tuki.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008789256.html