Että sellaiset tyypit meitä ohjaavat. Valtioiden suorittamaa ihmisten hakkerointia rokotteilla, joka on osa eliitin transhumanistista agendaa. WEF:n "visioita" istuttaa ihmisiin myös kaiken maailman siruja, joilla voidaan ohjata heidän käytöstä. Kuunnelkaas tätä kekkulia, joka on Schwabin korkeimpia neuvonantajia. Tällaiselta sakilta Suomikin ottaa ohjeensa. Aivan karmeaa, karmeaa tavaraa. Kukaan media ei selvitä, eikä uutisoi näistä saatanallisista suunnitelmista mitä meinaavat meille ja yhteiskunnillemme tehdä.
https://www.bitchute.com/video/64d1caRRQUE2/
https://www.lvm.fi/-/valtio-ja-helsingin-kaupunki-aloittavat-yhteistyon-maailman-talousfoorumin-kanssa-1214950
Marin ja Saarikko ovat WEF:n listoilla Yong Global Leaders -ohjelman kautta. Tuon aliohjelma on WEF Young Global Shapers, jonka vaikuttajia voi Suomestakin etsiä kaupunkien nimellä. HEITÄ ON VALTAVASTI ,satoja.
Suomi on täysin WEF:n lonkeroiden pauloissa. WEF tuntuu olevan jonkinlainen globaalin eliitin hallitusten ohjausorganisaatio, joissa valtioita ohjataa eliitin ja heidän omistamiensa suuryritysten intressien mukaan. Globaali bioteknologinen ID, jossa on terveystietosi, henkilötietosi, maksutietosi ja sosiaalinen pisteytyksesi.
Että sellaista on tulossa, ja tuohon ovat päättäjämmekin sitoutuneet näköjään. Korona, rokotteet ja Ukraina ovat vain osia tästä suuresta petoksesta ja farssista.
Luuletteko, että hallitus tai oppositio toimii suomalaisten eduksi, kuten perustuslakin määrää? Luuletteko etteivät he ota ohjeita puhtaasti ulkomailta?
Kannattaa alkaa jo herätä.
Lisää digitaalisesta ID:stä, mitä se käytännössä tarkoittaa. Kanadassa se on pisimmällä, Suomi on sitä suunnittelemassa parhaillaan.
https://vm.fi/digitaalisen-henkilollisyyden-hanke
Mutta homma muuttuu tästäkin pahemmaksi. Tämä on maailmanlaajuinen, koordinoitu petos. Massiivisin ja laajin kenties ihmiskunnan historiassa koskaan. Valta korporaatioille, eliitille ja sinä et omista mitään. Olet vain orja, täysin alisteinen noille näiden saatanallisten järjestelmien kautta.
WEF:n Noah Harari selittää ihmisten hakkeroinnista
2
138
Vastaukset
- Anonyymi
WEF:n harmittomat visiot eivät ole mitään harmittomia visioita, ne ovat suunnitelmia. WEF ohjaa hallituksia, pankkeja, yrityksiä ja muita organisaatioita yhden maailmanhallituksen perustamiseksi, jossa et omista mitään. Maailmanhallitus omistaa käytännössä kaiken, sinä vain vuokraat käyttöoikeuksia. Jos et käyttäydy oikein, sinulla ei ole oikeuksia ostaa tai myydä. Se on puhdas uuskommunismi.
Kaikki tuo on tarkkaan kerrottu WEF:n toimesta. "Piilossa kirkkaassa päivänvalossa" koska kukaan ei näistä uutisoi, ja varmaan noiden propagandisteja on jalkautettu paljon palstoille väittämään näitä salaliittoteorioiksi. Kaikki on nähtävissä lukuisista WEF:n materiaaleista, lausumista ja julkisista esiintymistä.
Onko tämä järjestelmä juuri Raamatun mainitsema pedon järjestelmä, jossa jos et ota merkkiä tai kumarra petoa, niin et voi ostaa etkä myydä? Sinut kenties tapetaankin, koska valheilla ja propagandalla sinusta tehdään "kansanvihollinen" tai vastaava kuten Neuvostoliitossakin oli.
Ottakaa selvää transhumanismista ja mitä eliitti oikein suunnittelee varallemme. Älä kumarra petoa äläkä ota merkkiä, mikä se sitten onkaan. Kumarra Jeesusta Kristusta, niin saat Hänen merkkinsä ja olet pelastettu. - Anonyymi
Hyvä kooste, mitä boosterit ja grafinoksidi voi saada aikaiseksi kehossasi.
https://rumble.com/v144km9-graphene-synthesis-beauty-uses.html
Tuossa näytetty tieteen kehitys oli vuodesta 2005 ja eteenpäin. Lopussa hyvä yhteenveto: immuunijärjestelmäsi joko kestää vierasaineet tai sitten ei. Kovin vähälle jää 5G:n ja 6G tuleva merkitys. Siinä on lisäkaivamisen paikka. Mitä merkitsee aivojesi ja ajatustesi yhdistäminen verkkoon? Kenen verkkoon ja mitä tarkoitusta varten? Tuskin pelkästään lääkärien tutkimuksia varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32412036Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611137Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2736498Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813757- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552603Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1141981Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864