Hullu yö huittisissa

Anonyymi

Onko kaikki muotiliikkeet avoinna yön yli, jotta voi rauhassa sovitella kevään uutuuskuoseja? Mitkä toimipisteet jakavat ilmaista krillimakkaraa? Entä onko lietekalustonäyttely perinteiseen tapaan torin tapahtuma aukiolla? Myös lietteenlevitysnäytösten aikataulu kiinnostaisi. Kummallista kun alueen lehteen ei painettuna aikatauluja eikä tapahtuma infoa. On vain lentopallijuttuja!

15

1839

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiärä, mutta yrittäjien mukkaan Lauttarokki on musiikkipainotteinen ohjelmaltaan. Olipa neronleimaus. Liätteenlevitystäkö orotettiin mussiikkitapahtummaan?! Elimenvoimajohtaja itte ehrottanut tapahtummaa jossa ryypiskellään teltoissa, karulla ja rannalla. Mää ryypiskelen paikallisisa paareisa ja se on sitä elimenvoimaa kun saaraan pirettyä oman kylän paarit elinvoimasina myäs rokkiehtoona. Täsä ny kuiteski räknään että kyl se yrittäjienki kannattas vaa pysyä lestissään ja hoirella omia hommia ja antaa paarien järjestää rokkitapahtumia ja telttakokkouksia ku ei oo brewerokkiin ennää tästä pitkä aika.

      • Anonyymi

        Rannalla? Onko huittisjärven rannalla ryyppäjäiset..?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rannalla? Onko huittisjärven rannalla ryyppäjäiset..?

        On ja lahkolaisen kaljateltta


      • Anonyymi

        On kirjottaja ny sekasin, lautta rock järjestettiin viimeeksi joskus 80 luvulla huhkolan kartanon puistossa. Oliski liikaa vaadittu et joku keksisi herättää sen henkiin uudelleen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rannalla? Onko huittisjärven rannalla ryyppäjäiset..?

        On, mutta ei huittisten järven veressä pysty uimaan.


    • Anonyymi

      Onko uimahalli auki läpitte yän? Voisin halukkaille antaa uimanäytöksiä!

      • Anonyymi

        Uusien lietekalustojen pumppujen hirmutehoja voi esitellä torin sijasta helpommin uimahallilla. Siellä on enemmän tilaa koneille ja vetensaanti on olympiamittaisten altaitten takia paremmin turvattuna.

        Vesijohtioverkon vetensaanti voi loppua kesken, kun laitetaan maahantuojalta lainaksi saatu Super-Livakka ja sen pumput täysillä pumppaamaan vesikaaria Huittisten keväiselle taivaalle.


    • Anonyymi

      Mistä täältä muka löytyy ostettavia vaatteita kysyn vaan...ei siis mistään 🙄. Poriin, Tampereelle, Turkuun matka käy

      • Anonyymi

        Kirppiksiltä löytää vielä sellaisia hyviä ja kauniita joita Huittisissa myytiin joskus oikeissa muotiliikkeissä. Nykyiset puodit myy kirjavia säkkejä ja verkkareita.


      • Anonyymi

        Itse olen ostanu hankkiasta vaatteeni. Haalari tulee lietevaunukaupoissa Livakalta kylkiäisenä mutta rouhekintaat ja kummisaappaat hankkiasta.


      • Anonyymi

        Juu. Puuttuu noi halpahallit Huittisista.


    • Anonyymi

      Minä hain marjasta ja juhanista leninkini. On tyköistuva ja seuroisa on kehuttu nätiksi(leninkiä).

    • Anonyymi

      Marjajuhani oli ihana kauppa! Ystävällinen palvelu ja sopivat hinnat!

    • Anonyymi

      Olin menosa ostamaan tapahtumayänä eräästä sport myymälästä uimahousuja, mutta se oli kiinni! Kello oli vasta 23.30?

      • Anonyymi

        olisitko mennyt kuutamouinnille huittisjärvelle?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe