Aio asua Helsingissä.iltalehden juttu vapun roskaa josta vain vahvisti käsitystäni.oletteko ihan vajaalla käyviä,kun ette osaa kerätä omia paskojanne?
Onneksi en asu,enkä
Anonyymi
598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ullanlinnanmäkikin täynnään skumppapulloja! Siellä ne on valkoinen lakki päässä oikein hienosto porukalla sikailleet! Sitten alkaakin ympäristö hömppä puheet. Liekö samoja "fiinejä" ihmisiä nämä törkyläjän jättäjät kuin on nämä villit vihreät?.?.
HYI HÄVETKÄÄ!
Tämä on näkyvintä HESAN SIELUA, JÄRETTÖMYYS JA KÄDETTÖMYYS
Kaikki stadilaiset ovat vahvasti samaa mieltä. Pidä päätöksestäsi kiinni.
Muutin Hesasta kolme vuotta sit tänne kuudenkymmenen kilsan päähän maaseudulle. On oma piha , on omaa metsää, on omakotitalo, on oma sauna pihalla, on oma kasvimaa ja lisäksi kasvihuonekkin. Kauppa tossa viiden kilsan päässä, mutta onhan meillä autot.
Suosittelen muuttamaan muualle sieltä sontapenkasta ja haju niinkuin melusaastan keskeltä. Täällä ei ole huutoja, ei öykkäreitä, ei liikenteen saastaa ja melua yn. yöt nukutaan hyvin ja päivällä jaksetaan työt hyvin jopa paremmin kuin Mannerheimintien laidalla .
Unohdit etnisen värinän !