Ihan oikeasti nyt, kannattaako sijoittaa Suomeen?

Anonyymi

Vai lähteä suosiolla jonnekin oikeusvaltioon ja sivistysvaltioon missä ei ole vielä näin laajalle levinnyttä korruptiota kuin täällä Suomessa?

Pääoma, liikeideat ja osaaminen on helppo viedä mukana.

Olisi miljoona, jopa miljardibisnekset tiedossa ja nyt tässä tilanteessa niille olisi kysyntääkin.
Systeemi on ollut vaan niin järkyttävän korruptoitunut ja kartellien hallinnassa, joten tätä laivaa ei kannata enempää pitää pinnalla.
Eliittien viimeisiä hetkiä maailmassa elellään.

12

58

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aiheuttaako aamulääkkeet noita halusinaatioita?

      • Anonyymi

        Kysy itseltäsi, mitä ihme halluja näetkin....


    • Anonyymi

      Suolattoman kaalisopan syöminen aiheuttaa aloituksia. Vielä on voiton päivä ja margariinikin on vähissä.

    • Anonyymi

      Kokeile vaikka venäjää, voisi sopia sinulle. Veikkaan tosin että asut siellä jo.

      • Anonyymi

        Siellä olisi nyt kasvumahdollisuudet ja kysyntää ja ihan paras sijoituskohde.
        Olen harkinnut, mutta kun tuo USA:kin yrittää vetää luokseen, mutta ei tämän laittoman hallinnon aikana sinne kannata mennä.


    • Anonyymi

      Tuskin. Jatkuva vähättely ja uho malliin pekka toveri tulee koitumaan koko maamme tuhoksi.

    • Anonyymi

      Itse vein suomesta firman pois jo 6 vuotta sitten ja naurettiin....nyt ei taida enää monia naurattaa.......kiitos vaan kun ette palkanneet minua aikoinaan suomessa töihin perustin firman ulkomaille sen ansiosta ,mutta suomeen en käy minkäänlaista kauppaa vaikka kysyntää olisi,kostoksi.Suomeen ei vaan ole kannattanut sijoittaa enää vuosiin mitään ja yhä useampi sen tulee vielä huomaamaan.Eikä tähän liity venäjä tai ukrainan sota mitenkään.

      • Anonyymi

        Ymmärrän kyllä.
        Ärsyttää kun suomalaiset ei saa oikeutta omassa maassaan, räikeitä rikoksia tekevät kansaa vastaan.

        Vallankumous on tulossa kovaa vauhtia, siksi varmaan ne murhapiikitkin piikittivät kansoihin ja huutelevat nyt sotahuutoja venäjän suuntaan, jotta saavat rikoksensa peiteltyä.

        Pitää vaan ehkä lähteä jonnekin oikeusvaltioon rakentamaan tulevaisuutta, kunnes ovat Suomen rikolliseliittit saaneet tuomionsa.
        Tai sitten jää katselemaan kun saavat tuomionsa.


    • Anonyymi

      Nyt kannatta köyhän lähteä heti , pois maasta , jos ei ole mitään suurta omaisuutta . Kohta alkaa murkulat viheltää.

      • Anonyymi

        Entäs rikkaat?


    • Anonyymi

      Ne jää vahtimaan mantujaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      168
      6154
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1714
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1508
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1260
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      914
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      844
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      827
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      779
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      739
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      219
      714
    Aihe