Jalostajan kuuppakuoriasherneskeitto. MMMM
jalostajan koppakuoriaiset
9
303
Vastaukset
- Anonyymi
Arvokas proteiinilisä
Tunnistin kuvasta: Beetlet; John- vainaa, Paul- vainaa, George- vainaa ja Ringo- vainaa!
Jalostaja sai nimensä siitä, että se jalostaa puuta, puutarhakalusteiksi Turussa. Nuo voi olla jotain puuntuholaiskuoriaisia, jotka on tehtaalle jääneet asumaan. Taidetaan tuo hernekeittokin valmistaa pohjoismaiden suurimmassa slummissa, Pansiossa. Siellä ainaski Auran Sinanappi tehdään. Kävelin kaupunginosan läpi hiljan ja oli monikulttuurellien meininki.
Mc- koppakuoriainen (tätä me (kadotettu sukupolvi) nuorena diskoissa tanssittiin): https://www.youtube.com/watch?v=zeAPchxhbNgTiesitkö että ihminen on jalostaja itsekin.?Ihan jokainen joka syö mitä syö se jalostuu toiseen muotoon. Elämää luovaan tuotteeseen.-Elikä paskaan. Maailma on paskaa täynnä ja ilman sitä ei kasvaisi mikään.
- Anonyymi
pervokki kirjoitti:
Tiesitkö että ihminen on jalostaja itsekin.?Ihan jokainen joka syö mitä syö se jalostuu toiseen muotoon. Elämää luovaan tuotteeseen.-Elikä paskaan. Maailma on paskaa täynnä ja ilman sitä ei kasvaisi mikään.
Onko siis asia nähtävä niin, että jaloimpia ovat he, jotka puhuvatkin pelkkää paskaa. Siis tuottavat paskaa molemmista päistä?
Näin syntyy sekä hengellistä että maallista kasvualustaa? Anonyymi kirjoitti:
Onko siis asia nähtävä niin, että jaloimpia ovat he, jotka puhuvatkin pelkkää paskaa. Siis tuottavat paskaa molemmista päistä?
Näin syntyy sekä hengellistä että maallista kasvualustaa?Suun kautta tuotettava paska on pelkkää sanahelinää jonka kukin ymmärtää miten sen haluaa ymmärtää. Mielestäni konkrettinen paska persuksen kautta ei ole mitään soopaa eikä helinää vaan konkreettista käsin kosketeltavaa paskaa. Paskaa joka lannoittaa ja auttaa uuden elämän alkuun
- Anonyymi
pervokki kirjoitti:
Suun kautta tuotettava paska on pelkkää sanahelinää jonka kukin ymmärtää miten sen haluaa ymmärtää. Mielestäni konkrettinen paska persuksen kautta ei ole mitään soopaa eikä helinää vaan konkreettista käsin kosketeltavaa paskaa. Paskaa joka lannoittaa ja auttaa uuden elämän alkuun
Venäjästäkin on mainittu, että siellä on kaikki paskaa paitsi kusi. Kremlin tsaarikin kusee kansaansa linssiin puhumalla paskaa.
Anonyymi kirjoitti:
Venäjästäkin on mainittu, että siellä on kaikki paskaa paitsi kusi. Kremlin tsaarikin kusee kansaansa linssiin puhumalla paskaa.
Mainitsemaani sanahelinää ja palturia-. Termi paskan suoltaminen kyllä oikeastaan on ihan jees suunkin kautta tuotettuna.
- Anonyymi
pervokki kirjoitti:
Mainitsemaani sanahelinää ja palturia-. Termi paskan suoltaminen kyllä oikeastaan on ihan jees suunkin kautta tuotettuna.
Voi myös puhua potaskaa. Tällöinhän kyse on suovasta, pahansuovasta. Suopaa tehdään potaskasta, eli kaliumkarbonaatista.
Ja miten tämä paskaan liittyy? No suovalla voi pestä paskat ovenpielistä. Tämä vihjeeksi palstan ammatti paskantajille.
Viran puolesta
V. Vladimirovitš Anonyymi kirjoitti:
Voi myös puhua potaskaa. Tällöinhän kyse on suovasta, pahansuovasta. Suopaa tehdään potaskasta, eli kaliumkarbonaatista.
Ja miten tämä paskaan liittyy? No suovalla voi pestä paskat ovenpielistä. Tämä vihjeeksi palstan ammatti paskantajille.
Viran puolesta
V. VladimirovitšTaas tuli ymmärrettyä ja yhdisttettyä merkitys ja sana pahansuopa. Suopapa hyvinnni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2489362Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1497680K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1495241Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1504932PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *584660Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1044325Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1284154- 1681958
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91779Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2891613
