Romani meni kaupan kassalle töihin
Anonyymi
14207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Suomi on umpirasistinen maa
Ei ole rasismia varoa varkaita
Toisin sanoen asiakkaan piti varoa ja soittaa poliisille, kun kauppias oli palkannut kauppansa kassalle varkaan töihin.
Rahtihame ei ollut työasuna
Nimenomaan oli.
Koska tämä romaniyhteisö haluaa itse toimia niin, etteivät ole erottuvia ??? Ihan omaa syytä jos heihin suhtaudutaan epäilevästi. Mikään muu kansallispuku ei aiheuta samaa ilmiötä. Kertokaa romaanit että miksi. Te tiedätte syyn ihan itse.
Lopettakaa erikoista leikkiminen ja epäsuosioon hankkiutuminen. Älkää syyttäkö muita. Syyttäkää itseänne ja muuttakaa jo vihdoin itse se typeryys.
Olisi se melkoisen naurettavaa jos lappalainen menisi autokorjaamon töihin ja olisi siellä neljäntuulenhattu päässä ja peski päällä.
Mustalaiset eivät osaa elää arkea lainkaan. Se on valitettavaa.
Niinpä ja toisaalta tuo neljäntuulenhattu ei aiheuta poliisitehtävää. Miksiköhän? Romanit keksivät nyt vastauksen itse koska tietävät sen.
syyttäköön romanit itseään ku ei muka voi tehdä töitä normi asuissa niin me mutki käytetään työnantajan antamia työasuja. Jos romaanille ei kelpaa työasut kuin muillakin pysyköön poissa,
Mustalaiset KIRKKONUMMELLA VARASTANEET VANHAN MIEHEN PUHELIMEN JA HAKANNUT JA POTKINNUT MAASSA MAKAAVAA NAISTA. MITÄ TEKEE VIRANOMAISET.EIVÄT USKALTANEET TULLA AUTOSTA ULOS OTTAMAAN VARKAILTA PUHELIMIA POIS. MUSTALAISEN NIMI ON LEEVI A. Varokaa seuruetta joka liikkuu Järvenpää kirkkonummi väliä. Mitä sanotaan miestä joka potkii ja varastaa.
Ei muuta kuin kaikille kansallispuku päälle ja töihin. Miehille helapää puukko vyotarölle ja naisille pitsimyssy päähän.
Suomen kansallispuvuissa on vielä se juju että siitä näkee mistä päin Suomea on juuret.
Mutta leikki sikseen. Suomalaiselle kansallispuku on melkeinpä pyhä. Ei sillä arkena katuja nuohota.
Suurimpiin juhliin se puetaan ylle. Usei vielä kulkee perintönä jälkipolville.
Romaniasu ei siis ole kansallispuku eikä juhla vaate. Se on elinkeinoasu.
IhAntti oikein
Ne on Mansessa tottunu, että kassalla on Sanna Marineja töissä.
"Mutta kun kerroin siitä kotona miehelleni, hän ihmetteli, että voiko tuollaisia ihmisiä olla olemassa."
Eipä ihmiset paljon mieti.
Pääluonteita on 12, myös kiinassa 12 = 24 (länsim. ja kiin.)
Nousevia luonteita saman verran = 24.
Otetaan huomioon kiinalaiset elementit = 5
Ja planeetat = 9
24x24x5x9 = 25.920 = suuri tähtivuosi, ja myös valovuosiksi muutettuna lähellä linnunradan keskustaa.