https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/545b4a57-eff8-459d-b6c7-69c1b88cca4b
THL oletteko tyytyväisiä kun maskisuosituksen poistitte?
THL oletteko tyytyväisiä kun maskisuosituksen poistitte?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Juu, keväällä, kun tartuntoja oli muutama sata, niin vouhotettiin maskisuosituksesta ja rajoitettiin liikkumista.
Jos silloin olisi ollut samat tartunnat, kuin nyt, niin olisi määrätty ulkonaliikkumiskielto ja maskipakko.
Kävin marketissa kaupassa, minulla oli maski, mutta kaupan kassoilla ei maskeja enää näkynyt.
Maskittomia asiakkaita oli enemmistö, muutamia asiakkaita oli vielä maskit.
Minä ainakin käytän maskia, varsinkin syksyllä ja joulun aikaan, kun räkätauti leviää.
Ei ole ollut minkäänlaisia kulkutauteja kolmeen vuoteen, kun on maskia käyttänyt ja samaa maskia käytän kymmeniä kertoja, joka todistaa, että on täysin turha vaihtaa uusi maski joka kerta.
Se on maskinmyyjien puhetta, että saavat myytyä paljon maskeja.
Onko aloittaja vanhus? Rokotettu kolmasti? Ei sinua mikään maski pelasta. KYSYMYS KORONAROKOTTEIDEN AIHEUTTAMASTA IMMUUNIKADOSTA. Tavallinen infulenssa tappaa nyt rokotettuja. Kuolinsyy on sitten 'korona'.
THL suosittaa tätä vastaan neljättä piikkiä.... :)
Kuinka tyhmiä ihmiset voivat olla? Käytännössä teitte itsemurhan kun otitte koronarokotteet.
Yhyhyy, maski! Tyhjäpäisillä, monesti eläkeläisillä, on nyt niin kova ikävä kaikkia rajoituksia ja maskipakkoja/suosituksia, että maailma oikein järkkyy. Se on kuitenkin niin että rätti naamalla ei auta mitään eikä ketään, ei suuntaan eikä toiseen, kun viruksista on kyse. Yli 80-vuotiaita monisairaita kuolee Suomessa joka päivä ties kuinka monta. Vuosittain Suomessa kuolee n. 50 000 ihmistä. Typerysten mielestä maailma pitäisi sulkea, kaikki normaali elämä pitäisi lopettaa, jokaisen tulisi sulkeutua mökkiinsä ja kaikkien pitäisi vetaista rätti naamalle kun menee kauppaan. Ja minkä vuoksi? Että muutamat iäkkäät monisairaat saisivat kärvistellä letkuissa ja paskavaipoissa muutaman kuukauden, pahimmillaan vuoden pari lisää. Näköjään osalle koronapsykoosi ja maskihysteria on onnistuttu pelottelemalla paukuttamaan päähän niin syvälle, että vieläkin tuollaisia säälittäviä rääkymisiä näkee. Ei hyvää päivää. Eläkää jo normaalisti kuten muutkin.
Ne raportoi "koronaan liittyvä kuolema" eli syy voi olla moni seuraavista 1. Korona 2. Koronarokote 3. piikin aiheuttama immuunipuolustuksen romahdus
4. Yleismyrkytys jatkuvista kemikaalipiikeistä.
Kun rokotuksesta on riittävästi kulunut aikaa niin ihminen ei enää ole "rokotettu" vaikka olisi saanut 10 piikitystä. Tällaista tieteellinen selittely ei ole ikinä ennen ollut mutta nyt valheen valtakaudella mikä tahansa selittely kelpaa perusteeksi päätöksille.
Koronaan kuolleita ei ole ollut yhtään koko aikana. Sen sijaan on kuollut ihmisiä joilla on ollut korona, esim. jääneet auton alle.
Jääkiekon MM peruutettava
Jassoo, lisää piikkejä pitää saada "myytyä" ja veikkaanpa että nämäkin kuolleet kuoli korona (piikkeihin)
Tartunnan saamisen estävän FFP2-suojaimen vaikutuksesta vaietaan.
Jos käyttö laajenisi, syntyisi sairaaloissa huutava pula koronapotilaista.
Vnhuksien tappaminen eläkemenojen vähentämiseksi pysähtyisi.
Peittääkö tämä maski silmätkin, mistä Covid-pöpö voi löytää hengitysteihin?
Eipä peitä FFP2 edes käsiä, joiden kautta tartunnan saaminen on paljon todennäköisempää kuin silmien kautta.
Tosin suunnaton valtaosa tatunnoista saadaan hengittämällä virus keuhkoihin
Vai kuoliko ne rokotteeseen?
Veikkaan, että ei ainakaan koronaan. Jos todella olisi kuollut noin suuri määrä ihmisiä koronaan näin lyhyessä ajassa, niin varmasti olisi edelleen rajoituksia ja maskisuosituksia voimassa. Ovat ilmeisesti kuolleet johonkin muuhun, mitä ei haluta vielä julkisesti paljastaa.
Itse huomasin, että maskien käyttö lisääntyi rajusti lokakuussa 2020. Koronakuolemat olivat hyvin pieniä ennen tuota lukuunottamatta huhtikuuta 2020. Maskeista varmasti olisi pientä hyötyä, jos kaikki käyttäisivät niitä oikein. Lähes mahdotonta on tuollaista tavoitetta kyllä saavuttaa.
Mistä ne sai ja mitä myrkkyä, että ne kuoli siihen annokseen?
Sitä on kaikki-alla VARO
Suomessa kuolee vuosittain noin 40 000- 50 000 ihmistä.
Miksi ne ei malttanut odottaa, hitaalla tahdilla?
Miksi piti aloittaa myrkkypiikitykset?
Jotain vikaahan piikeissä on.
Eli se on myrkkyä.
Kehitysmaissa väki lisääntyy, eikä ne piikittäny niitä.
”Demokraattiset” maat jouivat HETI myrkkypiikittäjien linjalle.
suomalaiset joutuivat HETI piikittäjien myynti- tykityksen linjalle.
JA SUOMI KUVITTELEE PELASTUVANSA NATOLLA.
JA muistakaa, että omat tekivät myyräntyön.
Nohynek, salminen, THL, salminen, HUS, piikittäjät olivat suomalaisia
Ei valtiokaan pysty ihmistä hengis pitämään loputtomasti, koska heikot sortuu aikasemmin heikkouttaan koronaankin vaika se lievenpänä iskis.
ELON PUIMAKONE KORJAA
Kyllä myrkky piikki tappaa lopulta,jos saa jonkun flunssan rokotuksen jälkeen.
ne nimenomaa saa
JONKUN FLUNSSAN piikityksen jälkeen
eli myrkytysoireet
Ihan kuten saksan sisäisen tuhon (natsit)
olivat saksalaisia.
en ota enää piikkiä numero 4.
Samoin. Rokottamattomat säilyneet terveinä mutta rokotettuja on kuollut lähipiirissä useita, sattumaako?
Tervepäinen riskiryhmään kuuluva ymmärtää käyttää maskia ilman suosituksiakin.
Ja laskettelulaseja.
Mun kaikki arviot viruksesta ja rokotuksista on osunu oikeaan. Heti rokotusten alussa ajattelin, että luonto hoitaa heikoimman aineksen pois. Rokotuksilla saatiin ehkä siirrettyä ajankohtaa eteenpäin, kun 3-4krt piikitetyillä alkaa oma vastustuskyky pettää ja sitä myötä muut sairaudet tulevat normaalia voimakkaammilla oireilla, eikä tätä vanhimman väestön terveys enää kestä.
Maskista tunnistaa aivottoman lampaan, erityisesti nyt kun kuonokopan käyttöä ei edes vaadita.
Happigeneraattoreiden kieltohan menee yksiin näiden uutisten kanssa:
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/e224b113-21af-4d4d-be2f-9ae0d790c575
Sen jälkeen kun Marin julisti että nyt aika elää, mennä ja kokea on korona niittänyt satoa ennätystahtiin.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008804648.html
Totuus ei pala tulessakaan, vaikka marinistit niin luulee poistamalla kaiken Mariniin kohdistuvan kritiikin.
Tyttöhallitus kehui miten hyvin hoitaneet koronan, mutta nyt Suomi valahtanut jo Euroopan huonoimmaksi koronan hoidossa. Näinkö ne hoitaa vanhukset pois kuluttamasta rahaa ja hoitajamitoituskin ratkeaa samalla, laiskat hoitsut kiittää.
Se on hyvä vain että paskavaipoissa ja letkuissa olevat pääsee kitumasta. Suomessa kuolee joka päivä ties kuinka monta yli 80-vuotiasta monisairasta. Täysin turhanpäiväistä, suorastaan säälittävää hysterisointia. Maskeilla on pyyhkäisty röböreikää ja hyvä niin. Eihän niistä ole ollut missään vaiheessa mitään htötyä.
Siis piikkihaittoihin kuolleita. Puhutaan asioita oikeilla nimillä …..
Niin teillä venäjällä, korotiilihuumepiikkejä ja tehottomia rokotteita :)
5.+piikki+tarjoaa+lähes+100%+suojan+koronaa+ja+Venäjää+vastaan!!
Eihän se maski auta mitään.