WHO:sta tulee yksi maailman terveysviranomainen

Anonyymi

Tätä valmistellaan ja se tulee voimaan tänä tai ensi vuonna. WHO siis päättää milloin on pandemia, mitkä rajoitukset ja mitkä lääkkeet/rokotukset. Jokainen WHO:hon kuuluva valtio sitoutuu noudattamaan WHO:n käskyjä.

https://avoin.media/2022/02/21/whosta-terveysvastuuviranomainen-yleissop...

https://avoin.media/2022/02/27/who-on-ongelma-ei-ratkaisu-korruption-ja-...

https://avoin.media/2022/03/23/eduskunnalle-kysymys-suomen-who-sopimukse...

Onko tämä sinusta:

C. Huono asia

A. Hyvä asia

B. En osaa sanoa

10

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Gates joka on yksi WHO:n päärahoittaja, käytännössä päättää yhdessä Tedros-terroristin kanssa milloin julistetaan plandemia ja määrätään kokeellisia my...piikkejä ja laitetaan yhteiskunnat sulkutilaan.

      Trump sentään oli niin fiksu että veti USA:n ulos WHO:sta, mutta globalistien sätkyukko Bidee liitti sen takaisin.

    • Anonyymi

      Suomalaiset WEF-salakerhon jäsenet.

      E0ISMQcWYAIjKGy (750×923) (twimg.com)

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos!
        Ikinä äänestä noita puolueita😝

        Uskotko todella, että äänestäminen ratkaisee nykypäivän teknologian aikakaudella? Nykyään on mahdollista muuttaa jopa ihmisten DNA:ta - ja luulet, ettei äänestystulosta voida muuttaa? Teatteria tämä kaikki on.


    • Anonyymi

      Eurooppalaisen digitaalisen identiteetin valmistelun kansallinen koordinaatioryhmä

      Tavoitteet ja tuotokset

      Ryhmän tavoitteena on pyrkiä vaikuttamaan oikea-aikaisesti eurooppalaisen digitaalisen identiteetin valmisteluun EU:n toimielimissä ja muiden jäsenvaltioiden kanssa tehtävässä yhteistyössä niin, että lopputulos olisi Suomen tavoitteiden mukainen.

      Lähtökohdat

      EU:ssa henkilöiden sähköisestä tunnistamisesta ja sähköiseen asiointiin liittyvistä luottamuspalveluista säädetään niin kutsutussa eIDAS-asetuksessa. Asetuksen tavoitteena on lisätä luottamusta sähköiseen asiointiin ja liiketoimien tekemiseen sisämarkkinoilla.

      Komissio antoi lainsäädäntöehdotuksen eIDAS-asetuksen muuttamiseksi ja eurooppalaisen digitaalisen identiteetin kehyksen vahvistamiseksi kesäkuussa 2021. Ehdotuksessa luodaan yhteinen lainsäädäntökehikko eurooppalaiselle digitaalisen identiteetin lompakkosovellukselle, huomioidaan vahvemmin asiointi myös yksityisen sektorin sähköisissä palveluissa sekä lisätään sääntelyn piiriin uusia luottamuspalveluja. Valtiovarainministeriöllä on asetuksen valmistelussa kansallinen koordinointivastuu. Kyseessä on laaja lainsäädäntöehdotus, jolla on vaikutusta useille eri hallinnonaloille. Ryhmä on perustettu kansallisen koordinaation varmistamiseksi.

      https://vm.fi/hanke?tunnus=VM025:00/2022

    • Anonyymi

      Aloittaja onnistuu kirjallisessa, jättäen vaihtoehtoja, mitä ei ole olemassa. Totuus rokotteesta on, miten se ei tee mitään muuta, mitä murhaa ihmisen luonnollisen kehotoiminnan, eikä tämä akka oikein arpoja jakele, arvoisa yleisö, noita nokinenä
      Tässä
      https://images.cdn.yle.fi/image/upload/c_crop,x_0,y_0,w_3388,h_1906/c_fill,g_faces/q_auto:eco,f_auto,fl_lossy/v1637162921/39-868124616c1eea145b6


      T.elämässä, kuoleman jälkeen helvetissä
      Moro
      https://m.youtube.com/watch?v=DJLhNg6RcWw

    • Anonyymi

      C
      Voivat määrätä kaikki piikeille, joista enemmän haittaa kuin hyötyä.


      Mitä se tarkotti, että rokotteesta valkosoluongelmia?
      Tietääkö joku?
      Järkyttävää, jos totta.

      • Anonyymi

        Immuunikatoa, nopeasti eteneviä syöpiä ja autoimmuunitauteja näistä tulee. Tukholman ja Uumajan yliopistot totesivat tämän tutkimuksissaan viime vuonna.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Immuunikatoa, nopeasti eteneviä syöpiä ja autoimmuunitauteja näistä tulee. Tukholman ja Uumajan yliopistot totesivat tämän tutkimuksissaan viime vuonna.

        Aikojen ollessa kovia ja vaikeita, monet niistä, jotka teeskentelevät olevansa ihmisten "hyväntekijöitä", taistelevat itse asiassa niitä vastaan. He haluavat ottaa Jumalan paikan ja luulevat, että heillä on oikeus päättää, kenellä on oikeus elää ja kenellä ei. Toisin sanoen he vähentävät maailman väestöä ilman minkäänlaista omatunnon tuskia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      149
      9747
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      169
      6149
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5497
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      172
      5451
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4482
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      59
      4453
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2991
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      128
      2950
    Aihe