Eikös se savonlinnan lammaskerho olekin ihan paska?Ei pystyny ees Mestikseen nouseen vaikka kausi meni aivan putkeen.
Mites
tota noin
8464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
olikos tuo nyt ihan asiallinen viesti? Ei sinne mestikseen noussut kukaan muukaan.
Olen katsellut teidänkin joukkueen kasaamista ja hyvin tuntuu olevan pullat uunissa sielläkin päin.
On ilmiselvää, että ensi kaudella Suomisarjan voitosta ja noususta Mestikseen taistelee SaPKo ja Titaanit.
Muille jää tällä kertaa pistesijat.
Juu, Titaaneilla on joukkuenn kasaaminen todella hyvällä mallilla! Saatetaan saada maalivahti mestiksestä.
Mielenkiinnolla odotellaan ensi kautta. Etenkin Kymen-Sanomat turnausta jonne saapuu Titaanien vieraaksi KooKoo, JYP ja Pelicans :)
SaPKon sivuilla en ole viime aikoina käynyt, mutta täytyy käydä katsomassa, miten siellä joukkueen kokoaminen edistyy.
SaPKolla on vielä selkeä maalivahtiongelma.
Pitäisi saada hyvä ykkösmolari, omiin junnuihin ei liikaa kannata uskoa näissä kinkereissä.
Jos se Bobba saataisiin K-Vantaasta takaisin?
Juu, näin tuon turneen, varmaan ihan hyvätasoinen ja mukava katseltava.
Pitäisi saada Savonlinnaankin tuontapainen, ennenhän täällä pelattiin Itukkaturnausta ja Palatsiturnausta jossa pelailtiin liigajoukkueiden kanssa.
Huomasit varmaan, että SaPKo ja Titaanit ovat jo sopineet kahdesta harkkamatsista syksyllä?
pe 5.8 SaPKo - Titaanit (Savonlinna)
pe 16.9 klo 19:00 Titaanit - SaPKo (Kotka)
Huomasin nuo harkka pelit. Harmittaa vaan, kun ei Savonlinnaan asti pääse peliä katsomaan...
5.8 olisi juuri mukava kesäsesonki täällä päällä.
Päivällä torille lörtsylle ja pari olutta terassille ja illalla lätkäpeliin.
Lähtekää porukalla, kyllä kannattaa.
Kyllä varmasti kannattaisikin lähteä, matka vaan on niin pitkä, ettei porukka oikeen innostu. Eikä itse viitsi niin kauas lähteä ajelemaan. Täytyy taas tyytyä netistä katselemaan tuloksia, jos ei ihmettä tapahdu.
SaPKo rakentaa parhaillaan erittäin iskukykyistä joukkuetta ensi kaudella.
Kovia vahvistuksia on luvassa ja viime vuoden runko säilyy suhtennallaan.
Siinä on kuulu kova nippu SaPKolla kasassa ja monelle voi tulla vielä äiti mieleen kun pelaavat SaPKoa vastaan.