Muutama galluppii EI oikeuta hallitusta.
Sama hype kuin EUhun liittymisessä.
Sama hype kuin EUhun liittymisessä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
PS en ole Putilisti vaan putelisti
Puuteripoika aloitteli mielipidettä trolloien baletista saavuttuaan. Juna menee jo kovaa. Venäjän juna menee myös kovaa mutta kivikkoon. Idän jättiläisellä vaan on savijalat. Patsas ei kauaa pystyssä pysy. Kaalikeitosta ei tule kuin tuhnuja pieruja.
Minä olen antanut Presidentille Hallitukselle ja Eduskunnalle mandaatin vaaleissa tai suorastaan käskyn hoitaa Suomen turvallisuus ja ulkopoliittiset asiat .
Minä maksan tästä työstä heille veroissani helvetinmoisen palkan että suorittavat nämä työtehtävät minun puolestani ja tekevät niiden suhteen päätökset.
Olen itse yrittäjä eikä minulla ole aikaa työni ohessa tutustua Naton lakipykäliin käydä neuvotteluissa palkata lakimiehiä ja asiantuntijoita inforvoimaan minua Euroopan muuttuneesta tilanteesta joten olen osaltani nämä työt siis jättänyt hallitukselle eduskunnalle ja presidentille ja antanut heille täyden mandaatin puolestani asioiden päätöksille.
aloittaja voi työntää sen mandariidinsa omaan perseensä, jos enää mahtuu, koska ei ole muuta Läntistä Puolustusliittoa kuin Nato. Itäinen Puolustusliitto toki on. Venäjä.