kerrottu velallisille jos totuus kerrottaisiin, niin kukaan ei ottaisi velkaa ....sen lisäksi lainanhoitokulut nousevat .
Asuntolainojen korot nousevat nopeammin kuin on
4
77
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan korot noussut, mutta ne ovat edelleen lähellä nollaa. On luontaista korot hieman nousevat, korko onkin ollut luonnottoman alhaalla. Itse olen joskus maksanut asuntolainastani yli 5% korkoa eikä sekään ole historiallisesti erityisen korkea.
- Anonyymi
Lisään... Lisäksi lainoissa on ollut jo vuosia ehto, että euribor on aina vähintään 0%. Eli negatiivista korkoa ei huomioida. Joten nousu -0,5%:sta 0%:iin ei vaikuttanut asuntolainojen korkoihin euroakaan. Vasta nyt kun korot ovat plussalla asuntolainojen kulut nousemassa.
- Anonyymi
korkojen nousu kertoo suhdanne herkästä tilanteesta, jossa finlaatio etuilee kulutus puolella,
- Anonyymi
No jos kerran noin tiedät, mikset pistä lukemia tiskiin. Kaikki on höpinää ilman konkreettisia lukuja !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17722362Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant769564Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.367563Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846365SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1876047Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445051HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084686Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014436Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo922151Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821429