Nyt Suomen kannattaa tukea sotilaallisesti Ukrainaa, koska se tekee Venäjän avuttomaksi hyökkäämään Suomeen. Tällä on suuri merkitys, jos Suomi ei sattuisikaan pääsemään Naton jäseneksi. Perseeseen ammuttu idän karhu irvistelisi, muttei pystyisi ryntäämään.
Venäjä kyvyttömäksi
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuossa on ideaa. Ihan aloittajana sanon.
- Anonyymi
"Perseeseen ammuttu idän karhu irvistelisi, muttei pystyisi ryntäämään."
Niin, emme tiedä, miten asia todellisuudessa on.
Mutta jos ei pystykään tai halua ryntäillä tänään tai huomenna, niin mikä estää hyökkäyksen vaikkapa viiden vuoden kuluttua? Onko Suomi silloin jo eronnut natosta vai onko Venäjä unohtanut, että Suomi toimi natojohdon työkaluna ja nöyryytti Venäjää?
Minä kyllä luulen, että Suomi saa natojäsenyyden vahvistamisen jälkeen elää kymmeniä vuosia veitsi kurkulla.- Anonyymi
Se on aivan sama mitä sinä trolli luulet. Ruskit eivät hyökkää Nato-maahan tai sattuu pahasti leukaan.
- Anonyymi
Eikö tässä ole saanut elää jo 78 vuotta veitsi kurkulla. Ohjeet Moskovasta eri vahvuisina on pitänyt ottaa vastaan. Kokeillaan nyt vaihteeksi elämää ilman idän partaveistä kurkulla.
- Anonyymi
Sää puhut hulluja, samaan aikaan Kokoomuslaiset toimittaa Intiaan tietotaitoa, mikä menee sieltä suoraan Venäjälle.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16811561- 288142
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586056Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1665007- 244775
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai404411Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1074303- 1063702
- 803290
- 481801