Vasemmistoliiton johto myynyt aatteensa Natolle

Anonyymi

Yle uutisissa oli, että "Va­sem­mis­to­liit­to päätti, ettei Nato-jäsenyys ole sille kynnyskysymys hallituksessa pysymiseen"

Että näin. Kaino kysymys puoluejohdolle (joka kohta menee vaihtoon) jos sotilasliitto Natoon liittyminen ei ole kynnyskysymys niin mikä on?

Te aatepetturit! Paljonko teille maksettiin petturuudesta?

19

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on sdp:n kanta natoon ?

    • Anonyymi

      Bile-Sanna Marin ei uskalla ilmoittaa mielipidettään !

    • Anonyymi

      Niin mutta ku se Audin takapenkki on niin mukava.

    • Anonyymi

      Periaatteet myydään rahasta...

      • Anonyymi

        Olette kohta pahempia takinkääntäjiä kuin persut.


    • Anonyymi

      Vasemmistoliiton puoluekokouksen kanta 2019 on ei-natolle,
      puoluejohto vastustaa demokraattista päätöstä !

    • Anonyymi

      Naurattaa...

    • Anonyymi

      Hillotolppa vastaan ideologia. Hillotolppa voittaa aina.

    • Anonyymi

      Jos Natoon liitytään niin meikä painuu maan alle ja aloittaa partisaani toiminnan miehittäjää vastaan.

    • Anonyymi

      Mielestäni maanpettureita pikemminkin ne, jotka jättävät tekemättä kaikkensa Suomen puolustuksen tehostamiseksi ja varmistamiseksi.

      Vallanhimoinen skitsodiktaattori muutti suurimman osan suomalaisista natomyönteisiksi, eikä mikään, kun on nähty mielipuolista Ukrainan tuhoamista.

      • Anonyymi

        Ukraina halusi Natoon. On myös hyvin korruptoitunut valtio jonka pressalla veroparatiisissa varoja. Suomella oli aivan eri lähtökohta ennen kun valtion johto alkoi ilkkua muun EU:n yllytyksestä Venäjää ja lietsoa kansaa heitä vastaan.
        Nyt kun alamme saada samalla mitalla, valehdellaan röyhkeästi ettei olisi mukamas muuta vaihtoehtoa kuin Naton jäsenyys.
        Oikeasti olisi ollut vaihtoehtona jatkaa samaan malliin kuin aiemminkin ilman räkätystä naapurin suuntaan. Sen virheen voi vain korjata uusilla toimijoilla valtion johdossa jotka eivät juopia halua vaan yhtenäisyyttä ja vakautta. Tosin silloin EU konahtaisi mutta niin käydessä hittooko piittaamaan kalliiksi tulevasta systeemistä niitten kanssa, maailmassa on muutakin.
        Oman maamme edun tavoittelu johtajille tärkeimmäksi tehtäväksi eikä vain oman etunsa ajaminen kansan kustannuksella.
        Kaikki haitat joita päätöksensä aiheuttaa eivät itselleen harmia aiheuta, ainoastaan kansalle.


    • Anonyymi

      Itänaapurin sekopää ratkaisi Suomen liittymisen Natoon!

    • Anonyymi

      Ainoastaan haavemaailmassa leijaileva ideologia uskoo enää vilpittömään diplomatiaan ja rauhan ylemmyyteen Putinin hallinnon kanssa.

      • Anonyymi

        Juuri niin. Faktat on pystyttävä ottamaan faktoina.


      • Anonyymi

        Varmasti heidän tekee mieli kostaa vihamieliset toimet maamme välejä selkatessa. Pienen Suomen ei (jenkkien tapaan) ois pitäny puuttua toisten asiaan, jopa aseita toimittamalla.


    • Anonyymi

      Hyvä aloitus. Kunnollinen päättäjä ottaisi loparit jos näin tärkeä päätös pitäisi vähätellä kun mieli muuttuu. Asia ei ole vähäpätöinen. Yksikään Naton kannattaja ei koskaan tule saamaan ääntäni, samaten ei pakkopiikkien vaatija.

    • Anonyymi

      Näin moni vanha ja vähän nuorempi kommunisti varmaan todella ajattelee.

      • Anonyymi

        Ja puolueen putinisti toki myös.


    • Anonyymi

      Hillotolppailu jatkukoon.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6062
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      339
      5387
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2717
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2625
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      87
      1912
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1707
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1591
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1553
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1474
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1423
    Aihe