Vasemmistoliiton johto myynyt aatteensa Natolle

Anonyymi

Yle uutisissa oli, että "Va­sem­mis­to­liit­to päätti, ettei Nato-jäsenyys ole sille kynnyskysymys hallituksessa pysymiseen"

Että näin. Kaino kysymys puoluejohdolle (joka kohta menee vaihtoon) jos sotilasliitto Natoon liittyminen ei ole kynnyskysymys niin mikä on?

Te aatepetturit! Paljonko teille maksettiin petturuudesta?

19

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on sdp:n kanta natoon ?

    • Anonyymi

      Bile-Sanna Marin ei uskalla ilmoittaa mielipidettään !

    • Anonyymi

      Niin mutta ku se Audin takapenkki on niin mukava.

    • Anonyymi

      Periaatteet myydään rahasta...

      • Anonyymi

        Olette kohta pahempia takinkääntäjiä kuin persut.


    • Anonyymi

      Vasemmistoliiton puoluekokouksen kanta 2019 on ei-natolle,
      puoluejohto vastustaa demokraattista päätöstä !

    • Anonyymi

      Naurattaa...

    • Anonyymi

      Hillotolppa vastaan ideologia. Hillotolppa voittaa aina.

    • Anonyymi

      Jos Natoon liitytään niin meikä painuu maan alle ja aloittaa partisaani toiminnan miehittäjää vastaan.

    • Anonyymi

      Mielestäni maanpettureita pikemminkin ne, jotka jättävät tekemättä kaikkensa Suomen puolustuksen tehostamiseksi ja varmistamiseksi.

      Vallanhimoinen skitsodiktaattori muutti suurimman osan suomalaisista natomyönteisiksi, eikä mikään, kun on nähty mielipuolista Ukrainan tuhoamista.

      • Anonyymi

        Ukraina halusi Natoon. On myös hyvin korruptoitunut valtio jonka pressalla veroparatiisissa varoja. Suomella oli aivan eri lähtökohta ennen kun valtion johto alkoi ilkkua muun EU:n yllytyksestä Venäjää ja lietsoa kansaa heitä vastaan.
        Nyt kun alamme saada samalla mitalla, valehdellaan röyhkeästi ettei olisi mukamas muuta vaihtoehtoa kuin Naton jäsenyys.
        Oikeasti olisi ollut vaihtoehtona jatkaa samaan malliin kuin aiemminkin ilman räkätystä naapurin suuntaan. Sen virheen voi vain korjata uusilla toimijoilla valtion johdossa jotka eivät juopia halua vaan yhtenäisyyttä ja vakautta. Tosin silloin EU konahtaisi mutta niin käydessä hittooko piittaamaan kalliiksi tulevasta systeemistä niitten kanssa, maailmassa on muutakin.
        Oman maamme edun tavoittelu johtajille tärkeimmäksi tehtäväksi eikä vain oman etunsa ajaminen kansan kustannuksella.
        Kaikki haitat joita päätöksensä aiheuttaa eivät itselleen harmia aiheuta, ainoastaan kansalle.


    • Anonyymi

      Itänaapurin sekopää ratkaisi Suomen liittymisen Natoon!

    • Anonyymi

      Ainoastaan haavemaailmassa leijaileva ideologia uskoo enää vilpittömään diplomatiaan ja rauhan ylemmyyteen Putinin hallinnon kanssa.

      • Anonyymi

        Juuri niin. Faktat on pystyttävä ottamaan faktoina.


      • Anonyymi

        Varmasti heidän tekee mieli kostaa vihamieliset toimet maamme välejä selkatessa. Pienen Suomen ei (jenkkien tapaan) ois pitäny puuttua toisten asiaan, jopa aseita toimittamalla.


    • Anonyymi

      Hyvä aloitus. Kunnollinen päättäjä ottaisi loparit jos näin tärkeä päätös pitäisi vähätellä kun mieli muuttuu. Asia ei ole vähäpätöinen. Yksikään Naton kannattaja ei koskaan tule saamaan ääntäni, samaten ei pakkopiikkien vaatija.

    • Anonyymi

      Näin moni vanha ja vähän nuorempi kommunisti varmaan todella ajattelee.

      • Anonyymi

        Ja puolueen putinisti toki myös.


    • Anonyymi

      Hillotolppailu jatkukoon.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4098
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      55
      3770
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      52
      2334
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      43
      2115
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1895
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1819
    7. 97
      1573
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1563
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      39
      1496
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      51
      1381
    Aihe